F1.sk F1.sk

Bottasovi sa v laponskej rely darilo
zdroj: Pirelli

Bottasovi sa v laponskej rely darilo

Fínsky pilot v službách Mercedesu Valtteri Bottas si tento týždeň vyskúšal špeciál Ford Fiesta RS. So svojim výsledkom v zamrznutom Laponsku môže byť spokojný.

Aj keď sa nejedná o najvyššiu triedu WRC, tak môžeme povedať, že sa v zasneženej krajine dostatočne „vyšantil“. Po pomalšom rozjazde a siedmom a deviatom mieste v prvých dvoch etapách sa dokázal predrať až na celkové piate miesto. Dokázal dokonca vyhrať aj krátku, necelé štyri kilometre dlhú rýchlostnú skúšku, o 2,3 sekundy pred Henrikom Pietarinenom, ktorý súťaží vo fínskej rely.

Práve on bol najväčším súperom Bottasovej posádky, v ktorej sa úlohy navigátora zhostil Timo Rautiainen, dlhoročný spolujazdec dvojnásobného šampióna WRC Marcusa Grönholma. Bottas napokon vo vzájomnom súboji s Pietarinenom padol, nakoľko jeho sok dokázal vyhrať posledné dve etapy a Valtteri sa musel zmieriť s piatym miestom.

Rely Laponska sa zúčastnil napríklad aj bývalý dlhoročný pilot F1, Mika Salo, ktorý finišoval na 11. mieste. Celkový triumf si z mrazivého severu odniesol Emil Lindholm na Volkswagene.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk