F1.sk F1.sk

Antonini už nie je tlačovým hovorcom Ferrari, nahradí ho odborníčka z McLarenu
zdroj: tami/Twitter

Antonini už nie je tlačovým hovorcom Ferrari, nahradí ho odborníčka z McLarenu

Z prostredia Ferrari sme zachytili zaujímavú správu. Tím opúšťa dlhoročný hlavný tlačový hovorca Alberto Antonini, ktorý mal mať blízko k odídenému šéfovi zoskupenia Mauriziovi Arrivabenemu.

Podľa dostupných informácií by ho mala nahradiť Silvia Hofferová, ktorá doposiaľ pracovala v McLarene. Je to pritom Talianka, ktorá vyštudovala architektúru v Miláne. Dušou má teda blízko k Ferrari.

"Najlepšou časťou mojej práce je komunikovanie s množstvom rôznych ľudí z rôznych krajín a kultúr, ako aj cestovanie po svete," povedala pred časom v rozhovore pre oficiálnu stránku McLarenu.

Už v priebehu týždňa o jej odchode z McLarenu informoval bývalý hlavný šéf PR-oddelenia tejto stajne Matt Bishop. 

"Je mi veľmi ľúto, že opúšťa McLaren," napísal na Twitter. "V roku 2010 som ju najal z Williamsu a patrila medzi najlepších, akých som kedy zamestnal. Bola to mega PR-manažérka a ozaj úžasná žena. McLarenu bude enormne chýbať. Nech bude robiť čokoľvek, bude v tom brilantná."

Podľa všetkého by sme sa v podaní Ferrari mohli dočkať aj zásadnej zmeny v ochote komunikovať. Doposiaľ bola táto aktivita takmer nulová. Bývalý pretekár David Coulthard označil Hofferovej prestup za "vzrušujúcu novinku pre Scuderiu" a ako redaktor Channel 4 sa na spoluprácu s ňou "veľmi teší".

Potešil sa aj komentátor RTL Heiko Wasser. "Veľmi dobrá správa," uviedol na Twitteri. "Silvia je jednou z najlepších tlačových hovorkýň v padoku a Scuderii Ferrari určite pomôže."

Doplnené o 13:55:

Neskôr sa objavili aj ďalšie informácie. Hofferová možno nenahradí Antoniniho, ale dostane iné úlohy. Antoniniho by vraj mohol nahradiť Bernd Fisa, ktorý bol v rokoch 2000 a 2001 tlačovým hovorcom Michaela Schumachera. Musíme si počkať na definitívu zo strany Ferrari.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk