F1.sk F1.sk

Irvina hnevá, že F1 je príliš mäkká a nezaujímavá
zdroj: Scuderia Ferrari

Irvina hnevá, že F1 je príliš mäkká a nezaujímavá

Eddie Irvine sa v aktuálnom rozhovore zamýšľal nad tým, že Formula 1 je čoraz bezpečnejšia a bezpečnejšia. Šport tak prišiel o niečo, čo ľudí priťahovalo.

"Formulu 1 už nesledujem, pretože ma nudí," prezradil v rozhovore pre BBC. "Pozerať sa na autá krúžiace po okruhu... Podľa mňa je to neskutočne nudné, pretože je to také plytké."

"Je to dosť umelé, nie je to čisté a surové. Všetko je príliš perfektné a keď spravíte chybu, nezaplatíte za ňu. Podľa mňa by to malo byť tak, že keď spravíte chybu, musíte minimálne stratiť veľké množstvo času."

Irvine si vzápätí zaspomínal na ďalekú minulosť: "Keď ste v 50. rokoch spravili chybu, zabili ste sa. Keď ste ju spravili v 60. rokoch, tak ste sa tiež mohli zabiť. V 70. rokoch ste si väčšinou ublížili a v 80. rokoch ste si občas ublížili..."

"Bolo to čoraz bezpečnejšie a bezpečnejšie, čo je síce fajn, ale zašlo to príliš ďaleko. Je to nekonečný progres, progres a progres, až sa sami seba opýtame, s čím sme to tu vlastne skončili. Nuž a podľa mňa sme skončili s niečím mäkkým a nie príliš zaujímavým," dodal Eddie Irvine.

Najnovšie z kategórie: Eddie Irvine

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk