F1.sk F1.sk

Irvine: Vettel je totálne preceňovaný, ani Hamilton nie je blízko Michaelovej lige
zdroj: TASR/AP

Irvine: Vettel je totálne preceňovaný, ani Hamilton nie je blízko Michaelovej lige

Eddie Irvine, ktorý v rokoch 1996 až 1999 pôsobil vo Ferrari a po zranení svojho kolegu Michaela Schumachera bojoval o majstrovský titul, skritizoval Sebastiana Vettela. Ten je podľa neho totálne preceňovaný.

"Formulu 1 už nesledujem, pretože ma nudí," povedal Irvine v rozhovore pre BBC, aby v ďalšej časti interview do istej miery spochybnil schopnosti Lewisa Hamiltona. "Ten je síce v inej lige, ako jeho súperi, ale vôbec si nemyslím, že by bol čo i len blízko k lige, v akej pôsobil Michael."

Severný Ír to podložil aj slovami o tom, že napríklad taký Sebastian Vettel je slabý a Hamiltona nemôže poriadne preveriť. "Vettel je podľa mňa dobrý len vtedy, keď je na čele a nemá s kým pretekať..."

"Keď sa pozeráte na Lewisovo súťaženie, tak je koncentrovaný na pretekársky šport a na to, aby sa dostal dopredu. Potom sa pozriete na Vettela, a ten, keď s niekým bojuje, tak je koncentrovaný na toho druhého a rovnako aj na to, kam má ísť, aby v konečnom dôsledku do toho druhého nevyhnutne vrazil."

"Toto sa deje takmer vždy. Vettel je podľa mňa dobrý jazdec, ale štvornásobný majster sveta? Tak to mi nesedí. Podľa mňa je totálne preceňovaný. Nemá potrebné schopnosti. Lewis má podľa mňa omnoho širšie spektrum talentu," skonštatoval Irvine.

Hamilton vie podľa Irvina možno lepšie predbiehať ako Schumacher, ale má až príliš veľké množstvo slabých dní. "Keď sa pozriete na roky, keď Lewis a Button pôsobili v McLarene, tak Button ho bodovo zdolal. Michaela nikdy nikto nezdolal (Nico Rosberg počas pôsobenia v Mercedese áno, pozn. red.)."

"Keď Lewis prišiel do F1, tak sa na neho fantasticky pozeralo a jeho predbiehanie bolo dokonalé. Azda predbieha lepšie ako Michael. Ale z hľadiska tempa a konzistentnosti počas celého víkendu a celého roku si nemyslím, že by sa Michaelovi niekto vyrovnal. Ani Senna."

Vráťme sa ešte k slovám o tom, že súčasná F1 Irvina nudí. Prečo? "Keď spravíte chybu, nezaplatíte za ňu," znela odpoveď. "Je to čoraz bezpečnejšie a bezpečnejšie, čo je síce dobré, ale zašlo to príliš ďaleko..."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk