F1.sk F1.sk

Ricciardo je myšlienkami pripravený aj na to, že Verstappen môže získať titul
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo je myšlienkami pripravený aj na to, že Verstappen môže získať titul

Daniel Ricciardo odišiel z Red Bullu do Renaultu a sám je zvedavý na to, ako sa v budúcom roku vyvinie pomer síl. Ak sa bude prizerať na to, ako jeho doterajší kolega Max Verstappen získa titul, bude smutný. Ale vraj je pripravený aj na túto alternatívu.

"Súčasťou môjho procesu rozhodovania bolo aj takéto uvažovanie: 'Čo ak to Honda s Red Bullom ovládne a z Maxa bude majster sveta?'," reagoval Ricciardo v rozhovore pre RACER. "Zahrával som sa aj s touto myšlienkou a zmieril som sa s ňou."

Austrálčan to podľa vlastných slov napokon videl tak, že bez ohľadu na všetko ostatné jednoducho potrebuje zmenu. "Aj keď to tím v roku 2019 náhodou ovládne, tak ja sám by som už nebol presvedčený o tom, že z toho dokážem vyťažiť maximum - ak to dáva zmysel."

"Myslím si, že bez ohľadu na všetko ostatné je pre mňa odchod správny krok," pokračoval pretekár z Perthu, ktorý s Red Bullom vyhral sedem veľkých cien, ale ani raz nemal reálnu šancu na boj o titul.

"Nepovedal by som, že niečo ľutujem, to nie. Myslím si, že tak či tak som nemal iné možnosti... nebolo to o tom, že by som pred dvoma rokmi mohol podpísať s Mercedesom a nespravil som tak. Nič teda neľutujem a som šťastný," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk