F1.sk F1.sk

Rusi uvažujú aj o Formule E, chcú ju pritiahnuť do Petrohradu
zdroj: Pirelli Motorsport

Rusi uvažujú aj o Formule E, chcú ju pritiahnuť do Petrohradu

Promotér Veľkej ceny Ruska Formuly 1, spoločnosť Rosgonki, uvažuje o tom, aby krajina zorganizovala aj ePrix Formuly E. Potvrdil to zástupca generálneho riaditeľa spomínanej firmy Sergej Vorobjev, ktorý však Formulu E nechce dostať do Soči.

"Ide nám o to, aby sme preteky Formuly E počnúc rokom 2020 organizovali v Petrohrade," povedal Vorobjev pre Autosport. "Vzhľadom na to, že v roku 2020 sa v Petrohrade uskutočnia zápasy UEFA EURO a v meste bude aj tradičné Medzinárodné ekonomické fórum, tak spolu s organizátormi týchto podujatí hľadáme možné dátumy a simultánne diskutujeme o komerčných podmienkach."

"Našim plánom A sú preteky v Petrohrade na jar alebo v lete 2020 a potom azda každoročne. V tejto chvíli máme pripravené štyri verzie okruhov, z ktorých si jeden vyberieme, prípadne pôjde o nejakú ich kombináciu. O tom sa rozhodne potom, keď Formula E absolvuje oficiálnu technickú návštevu Petrohradu. Príde k tomu potom, ako sa dohodneme na komerčných aspektoch."

"Už sme k tomu blízko a som veľmi rád, že môžem rokovať s človekom ako Alejandro Agag," pokračoval zástupca ruskej strany. "Istým spôsobom mi to pripomína prácu s Berniem Ecclestonom, ktorého odchod ma veľmi mrzí. Je super vidieť človeka s takýmto podnikateľským duchom, ktorý je sám zodpovedný za to, čo sa deje v jeho pretekárskej sérii. Negociovanie s ním nie je jednoduché, ale na druhej strane je podľa mňa rovnako potešiteľné pre obe strany a v konečnom dôsledku prináša výsledky."

Formula E by na pôde Ruska nebola nováčikom, pretože v júni 2015 mala svoje podujatie v Moskve. Návrat na toto miesto sa však neplánuje. "Moskva nie je prioritou. Sme vďační organizátorom moskovských pretekov Formuly E v roku 2015, ktoré pripravili pôdu pre Formulu E v Rusku. V tejto chvíli si však myslím, že Petrohrad je ideálne mesto pre ďalší rozvoj série v Rusku."

"Vzhľadom na to, že Formula 1 chce počas svojich pretekov zorganizovať v priebehu súťažného týždňa pre obyvateľov Moskvy pouličný festival F1 Live, myslím si, že v roku 2020 sa môžeme dopracovať k ideálnej kombinácii podujatí. V Petrohrade by sme mali preteky Formuly E, v Moskve šou F1 Live a hlavné podujatie, VC Ruska, by bolo v Soči," dodal Sergej Vorobjev.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Magazín

Pozri viac