F1.sk F1.sk

Alonso o prestupe do McLarenu: Deväť z desiatich jazdcov by konalo rovnako
zdroj: McLaren

Alonso o prestupe do McLarenu: Deväť z desiatich jazdcov by konalo rovnako

Fernando Alonso je považovaný za jedného z najlepších pretekárov Formuly 1; a to nielen po roku 2000, ale aj z hľadiska celej histórie. Keď v rokoch 2005 a 2006 získal majstrovské tituly, očakávalo sa, že by ich mohlo pribudnúť ešte dosť, ale nestalo sa.

Keď v roku 2007 prestúpil do McLarenu, spravil dobre, ale potom to už také ružové nebolo. Návrat do Renaultu bol núdzovým riešením a vo Ferrari mal síce majstrovské tituly dvakrát na dosah (2010, 2012), ale Red Bull by bol v danom období lepšou voľbou. Nuž a neskôr stavil na McLaren, čo bolo asi najhoršie rozhodnutie jeho kariéry.

"Pri spätnom pohľade je vždy ľahké povedať, že niečo bolo treba spraviť inak," skonštatoval Španiel, ktorého slová cituje Speedweek. "Keď som išiel v roku 2010 do Ferrari, tak by tam zmluvu podpísal aj každý iný pretekár F1."

"Keď som potom išiel do McLarenu-Honda, tak si všetci rovnako mysleli, že robím správne. Turbomotor Ferrari nebol dobrý a Honda sa na svoj návrat do F1 mohla pripravovať v pokoji. Deväť z desiatich jazdcov by takisto podpísalo s McLarenom-Honda."

"Napokon je to predsa len tak, že vyhrať môže iba jeden - či už v jednotlivých pretekoch alebo v majstrovskom boji. S ročníkom 2018 môže byť v konečnom dôsledku skutočne spokojný len Lewis Hamilton. Či sme my ostatní skončili na druhom alebo dvanástom mieste, aký význam to má?" opýtal sa Alonso.

Pretekár z Ovieda to napokon všetko vníma pozitívne: "Dvakrát som mohol byť majstrom sveta, mohol som vyhrať všetky tieto preteky a tak často sa objaviť na pódiu."

"Len talent v F1 často nestačí. Pozrite sa na Nica Hülkenberga, ktorý ešte nezískal ani jedno pódium. Alebo na Sebastiana Vettela, ktorý je päť rokov bez titulu. Ja som bol chlapec zo severu Španielska, ktorý sa z motokár dostal až k titulu majstra sveta. Skutočne neviem, prečo by som mal niečo ľutovať," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk