F1.sk F1.sk

Liuzzi chváli Verstappenov prístup počas odpracovania trestu
zdroj: Red Bull Content Pool

Liuzzi chváli Verstappenov prístup počas odpracovania trestu

Keď Max Verstappen po skončení minuloročnej Veľkej ceny Brazílie zaútočil na Estebana Ocona, komisári FIA mu vymerali netradičný trest: dva dni verejnoprospešných prác na niektorej z akcií spadajúcich pod Medzinárodnú automobilovú federáciu.

Prvý z dní si Verstappen odpracoval na ePrix v Marakéši, kde Formula E zavítala 12. januára. Na stanovisku sa hlásil skoro ráno a pracovný deň ukončil až neskoro večer. Podľa Vitantonia Liuzziho, ktorý na pretekoch pracoval ako komisár, to zvládol veľmi dobre.

"Verstappenov prístup bol veľmi vyvážený," povedal Liuzzi, ktorého slová cituje stránka grandprix.com. "Okamžite prejavil veľký záujem o prácu komisárov. Zapojili sme ho do diania a pýtali sme sa ho na posudzovanie pretekových incidentov. V týchto prípadoch som spozoroval, že sa správa ešte vyzretejšie."

"Keď sme sa bavili o jeho sezóne vo Formule 1, nemal záujem mimoriadne trvať na svojich pohľadoch na niektoré veci," skonštatoval Talian, ktorý bol podobne ako Verstappen produktom liahne Red Bullu, aby pôsobil v Red Bulle, Toro Rosso, Force Indii a v HRT.

"S komisármi bol od siedmej rána až do konca pretekov - a to bez prestávky, i keď niekedy nemal čo robiť aj niekoľko hodín," usmial sa Tonio Liuzzi. "Nič ho však nerozptýlilo a vždy bol koncentrovaný."

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk