F1.sk F1.sk

Mercedes prostredníctvom HWA vstupuje do Formuly 2!
zdroj: Twitter/Mercedes

Mercedes prostredníctvom HWA vstupuje do Formuly 2!

Spoločnosť HWA RACELAB oznámila, že od blížiacej sa sezóny Formuly 2 bude úzko spolupracovať s tímom Arden International Motorsport. A ako vieme, ide o pobočku Mercedesu, takže strieborní takto do súťaženia pravdepodobne budú umiestňovať svojich mladíkov.

Spoločnosť HWA prevádzkovala Mercedesy v DTM a od aktuálnej sezóny pôsobí aj vo Formule E, kde je predvojom továrenského Mercedesu, ktorý ju nahradí od budúcej sezóny. Nedávno sme sa dozvedeli o tom, že HWA RACELAB bude mať svoj tím vo Formule 3, nuž a teraz sa k tomu pridá aj stajňa vo Formule 2!

Odborníci z Affalterbachu si pre túto kooperáciu nevybrali len tak hocikoho, ale stavili na etablované zoskupenie Arden International Motorsport, v ktorom už pôsobili napríklad Pierre Gasly, Daniil Kvjat, Carlos Sainz či Sergio Pérez, ale aj ôsmi ďalší piloti, ktorí sa neskôr dostali do Formuly 1.

"Z tejto spolupráce s Ardenom máme veľkú radosť," povedal šéf HWA RACELAB Ulrich Fritz. "Pre nás ako tím je to dôležitý krok. Nejde tu len o športovú výzvu, ale aj o využitie synergií a demonštrovanie našej odbornosti vo všetkých oblastiach motoršportu."

"Formula 2 je extrémne vzrušujúcou a konkurenčne nabitou platformou. Ako nováčikovia sa chceme hlavne čo najviac učiť, no chceme uplatniť aj naše inžinierske know-how a prispieť k úspechu Ardenu," dodal Fritz.

Spoločnosť HWA založil v roku 1998 Hans Werner Aufrecht, ktorý predtým založil aj značku AMG. Firma aktuálne zamestnáva približne 300 kvalifikovaných odborníkov.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk