F1.sk F1.sk

Potvrdené: Mick Schumacher sa pripája k Ferrari
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Potvrdené: Mick Schumacher sa pripája k Ferrari

Meno Schumacher a značka Ferrari k sebe neodmysliteľne patria. Nikto preto nepochyboval o tom, že Mick Schumacher sa pokúsi pokračovať v tom, čo jeho otec pred viac ako dvadsiatimi rokmi začal. Otázkou bolo len to, kedy sa tak stane. Otázkou to bolo až do tohto popoludnia. Scuderia Ferrari v sobotu totižto oznámila, že Mick Schumacher sa stáva členom jej akadémie.

Ferrari vo svojom oficiálnom stanovisku informovalo o tom, že šampión európskej F3 Mick Schumacher sa už budúci týždeň pripojí k ostatným členom jazdeckej akadémie. Bude sa pripravovať na svoje pôsobenie vo Formule 2.

Táto chvíľa je výnimočná aj pre nového šéfa Scuderie Mattiu Binotta. Švajčiar bol vo Ferrari inžinierom práve v rokoch najväčšej Schumacherovej slávy. Prijatie syna sedemnásobného majstra sveta je preňho aj preto dôležitou udalosťou.

"Pre mňa ako pre niekoho, kto ho pozná už od narodenia, to má špeciálny emocionálny význam," povedal Mattia Binotto. "Vybrali sme si ho však pre jeho talent, osobnosť a jeho profesionálne kvality, vďaka ktorým aj napriek mladému veku vyniká."

Radosť má aj Mick Schumacher: "Teší ma, že moja budúcnosť v motoršporte bude v červenom ako súčasť Jazdeckej akadémie Ferrari a tiež rodiny Scuderie Ferrari. Je to ďalší krok správnym smerom. Buďte si istí tým, že spravím všetko, čo by mi mohlo pomôcť k dosiahnutiu môjho sna, pretekania vo Formule 1."

"Je viac ako zrejmé, že Ferrari má v mojom srdci už od narodenia veľké miesto. Má tiež miesto v srdciach členov mojej rodiny. Táto príležitosť ma preto teší aj po osobnej stránke. Teraz nadišiel čas poďakovať sa aj mojej rodine, priateľom a partnerom, ktorí ma na celej tej ceste podporovali," dodal 19-ročný talent.

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk