F1.sk F1.sk

Hamilton a Mercedes kandidujú na ocenenie Laureus, nominovaná je aj Slovenka
zdroj: TASR/AP

Hamilton a Mercedes kandidujú na ocenenie Laureus, nominovaná je aj Slovenka

Presne o mesiac, teda 18. februára, sa budú udeľovať ocenenia Laureus World Sports Awards, ktorými budú odmenení najlepší svetoví športovci za minulý rok. Medzi nominovanými má svoje zastúpenie opäť aj kráľovská trieda motoršportu.

Lewisa Hamiltona nájdeme v kategórii Najlepší športovec roka, kde mu spoločnosť robia tenista Novak Djokovič, vytrvalostný bežec Eliud Kipchoge, basketbalista Lebron James a dvaja futbalisti: víťaz majstrovstiev sveta Kylian Mbappe a víťaz Zlatej lopty Luka Modrič.

V kategórii Najlepší tím roka bude svoje víťazstvo obhajovať Mercedes, ale nebude to jednoduché. Veď medzi konkurentmi bude napríklad aj futbalová reprezentácia Francúzska, ktorá vyhrala majstrovstvá sveta, či Real Madrid, ktorý tretíkrát po sebe vyhral Ligu majstrov.

Dodajme, že medzi telesne postihnutými športovcami má svoje zastúpenie aj Slovensko. Na ocenenie Športovec roka v tejto kategórii kandiduje lyžiarka Henrieta Farkašová, ktorá na paralympiádach nazbierala už deväť zlatých medailí.

Nuž a aby sme nezabudli na našich českých bratov, v kategórii Športovkyňa roka je nominovaná Ester Ledecká. Dcéra Janeka Ledeckého zažiarila na minuloročnej olympiáde v Pjongčangu, kde najskôr získala zlato v lyžiarskom superobrovskom slalome a následne aj v snowboardovom paralelnom obrovskom slalome.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk