F1.sk F1.sk

Stroll kvituje nasadenie Kubicu: Williamsu veľmi pomôže
zdroj: Pirelli Motorsport

Stroll kvituje nasadenie Kubicu: Williamsu veľmi pomôže

Najhorší tím minulej sezóny čaká ročník vzkriesenia. Podľa názoru jeho bývalého pilota môže byť Robert Kubica takým malým spasiteľom tradičnej stajne.

Nezlomný miláčik davov sa dokázal po škaredej nehode, ktorá ho takmer pripravila o život, vrátiť späť do kráľovnej motoršportu. V internom súboji generácií si zmeria sily so šampiónom F2 Georgom Russellom. Podľa bývalého pilota Williamsu, dnes jazdca tímu Racing Point Lanca Strolla, je Kubica na pozíciu jedného z jeho nástupcov skvelou voľbou.

„Robert bol pre tím veľmi užitočný. Odovzdal veľmi dobrú spätnú väzbu a je to skutočne vášnivý pilot. V novej sezóne mu prajem len to najlepšie,“ hovorí syn kanadského miliardára Lawrenca Strolla.

„Jeho návrat je skutočne niečím úžasným. Nedokážem si predstaviť, čím všetkým si musel prejsť. Je skvelé mať ho späť na rošte. Som si istý, že dokáže tím premeniť a veľmi Williamsu pomôže,“ dodáva kanadský mladík.

Prácu 34-ročného Krakovčana ocenila aj tímová šéfka Claire Williamsová. Kubica strávil minulú sezónu v pozícii rezervného a vývojového jazdca. Je tak dobre znalý pomerov vo vnútri tímu.

„Bol dôležitou súčasťou vývoja FW41 (označenie monopostu Williamsu v sezóne 2018, pozn. red.) a to isté ho čaká aj s FW42,“ hovorí dcéra Sira Franka Williamsa.

„Je mimoriadne zdatný v chápaní auta ako celku a pomáha inžinierom v ich práci. Do druhej ráno mi na letiskách celého sveta rozprával, čo sme urobili nesprávne, a čo potrebujeme zlepšiť. Presne takáto by mala byť naša jazdecká dvojica v roku 2019.“

„Robert má bojovného ducha, a presne to náš tím teraz potrebuje. Každý zo seba musí vydať maximum a on bude v novej sezóne našou dôležitou súčasťou,“ dodáva nadšene Claire.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk