F1.sk F1.sk

Čandhok: Max je dostatočne vyzretý na to, aby sa stal majstrom sveta
zdroj: Red Bull Content Pool

Čandhok: Max je dostatočne vyzretý na to, aby sa stal majstrom sveta

Znie to neuveriteľne, ale Max Verstappen má za sebou už štyri sezóny v "efjednotke". V konečnom poradí jednotlivcov skončil najskôr dvanásty, potom piaty, šiesty a štvrtý. Nuž a ak Honda dokáže postaviť dosť dobrý motor, teraz by mohol zabojovať aj o majstrovský titul.

"Max je podľa mňa dostatočne vyzretý na to, aby sa stal majstrom sveta," povedal bývalý pretekár Karun Čandhok počas víkendovej Medzinárodnej šou Autosportu a pripomenul prvý majstrovský rok Lewisa Hamiltona (2008): "Je ako Lewis vtedy... je pripravený na boj o titul."

Red Bull Racing mal v minulom roku dobré šasi, ale výkonnostná strata motora Renault bola veľmi veľká. Tím aj preto presedlal k Honde, s ktorou sa pustí do nového dobrodružstva. "A presne o to pôjde. Japonci musia dodať zodpovedajúco dobrý materiál," pripomenul Ind.

"Prvé náznaky, že Honda skutočne začala stíhaciu jazdu, sme už videli," pokračoval Čandhok. "Keď Scuderii Toro Rosso v Suzuke dodali motorové vylepšenia, išlo o jasný pokrok. Potvrdilo sa to i v Austine a vieme, že v Red Bulle Racing sú veľkí optimisti."

"Ak by sa tieto očakávania naplnili, bolo by to pre Formulu 1 úžasné. Keby o titul bojovalo šesť áut Ferrari, Mercedesu a Red Bullu Racing, tak by to bolo presne také, ako si všetci želáme. Formula 1 potrebuje silnú Hondu, pretože takto by bol Red Bull Racing úspešný a videli by sme boj troch tímov. Považujem to za dôležité," dodal Karun Čandhok.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk