F1.sk F1.sk

Brown pred sezónou 2019: S Renaultom sme veľmi spokojní
zdroj: McLaren

Brown pred sezónou 2019: S Renaultom sme veľmi spokojní

Keď si zaspomíname na začiatok minuloročných predsezónnych testov v Barcelone, tak sa nám v pamäti vynorí pohľad aj na trojkolesový McLaren, ktorý krátko po rozbehu skončil v štrku. Spoľahlivosť nebola vyladená tak, ako by mala byť a nestalo sa to prvýkrát.

Zak Brown a spol. teraz pracujú tak, aby sa niečo podobné nezopakovalo. "Neprezradím detaily vecí, ktoré robíme inak," skonštatoval výkonný riaditeľ skupiny McLaren na víkendovej Medzinárodnej šou Autosportu. "Veci robíme inak preto, aby sme boli lepšie pripravení. A nemyslím tým len na výkon, pretože v minulom roku sme na začiatku testov v Barcelone mali aj veľa problémov so spoľahlivosťou. Prijali sme teda opatrenia, aby sme im zamedzili."

Ak bude spoľahlivosť od začiatku v poriadku, môže to byť veľmi nápomocné. "V minulom roku sme sa po stránke výkonu zlepšovali pomalšie práve preto, lebo sme mali problémy so spoľahlivosťou. V Barcelone sme auto poslali na trať, ale namiesto toho, aby sme sa mohli orientovať na výkon, sme riešili problémy s upevnením kolies či s prehrievaním. Tým pádom sme sa museli prestať orientovať na výkon a začať orientovať na spoľahlivosť."

"Tím nám napokon po španielskych testoch zabezpečil dobrú spoľahlivosť a v Austrálii sa obe autá dostali na body," pripomenul Brown. "Teraz sme na tom pred začiatkom zimných jázd lepšie po stránke výkonu i spoľahlivosti."

Američan hovoril aj o rozchode s Hondou a prestupe k Renaultu. Zdá sa, že táto zmena nepriniesla očakávané ovocie. "S Renaultom sme veľmi spokojní. Problémy, ktoré sme mali, neboli o pohonnej jednotke. Boli to naše osobné veci. Nemám pocit, že náš problém spočíval v motore. Honda pochopiteľne takisto pokračuje vo vývoji a odvádza excelentnú prácu, ale to nás neprekvapuje. Hlavne som rád, že ostali v športe - lebo mám pocit, že interne vážne diskutovali o odchode."

"Renault ukončil sezónu myslím so štyrmi či piatimi pódiami (päť pódií v rade, celkovo trinásť pódií, pozn. red.), niektoré preteky aj vyhrali (štyri víťazstvá, pozn. red.). Sme teda presvedčení o tom, že z hľadiska našej dlhodobej budúcnosti sme urobili správne rozhodnutie," dodal Zak Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk