F1.sk F1.sk

Zdá sa, že Mercedes vzdal boj o Micka Schumachera
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Zdá sa, že Mercedes vzdal boj o Micka Schumachera

Mercedes sa ešte na konci minulého roka pýšil tým, že s Mickom Schumacherom získal titul v európskej F3. Dlhodobo to vyzeralo tak, že mladý Nemec má k strieborným veľmi blízko, ale napokon ho do svojich služieb pravdepodobne získa Ferrari.

Talianske zdroje "Motorsport.com Italia" a "Gazzetta dello Sport" už informovali o tom, že Schumi mladší bude novým členom Jazdeckej akadémie Ferrari (FDA). Vraj ide už len o detaily a čoskoro bude podpísaná zmluva.

Nuž a teraz to naznačujú aj slová športového riaditeľa Mercedesu. "Mick je perfektný mladý jazdec, ktorý v posledných rokoch ukázal veľký talent," reagoval Toto Wolff pre Auto Bild Motorsport. "Je dôležité dopriať mu potrebný čas a priestor na to, aby sa ďalej vyvíjal."

"Doposiaľ to Mick na svojej ceste robil celkom dobre a aj v budúcnosti spraví také rozhodnutia, ktoré považuje za správne. V juniorskom programe Mercedesu máme aktuálne len málo miesta a mojou prvou prioritou je okrem toho to, aby som pre rok 2020 našiel formulový kokpit pre Estebana (Ocona, pozn. red.)," dodal Wolff.

Mercedes aktuálne súťažne nasadzuje Lewisa Hamiltona s Valtterim Bottasom, ale v zálohe čakajú aj George Russell (Williams) a Esteban Ocon. Práve kvôli tomuto plnému stavu prišiel o miesto v kádri Pascal Wehrlein.

Vo FDA je však tiež viacero zaujímavých mien. Ferrari má zmluvu s Giulianom Alesim, Marcusom Armstrongom, Enzom Fittipaldim, Callumom Ilottom, Gianlucom Petecoffom a Robertom Shwartzmanom.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk