F1.sk F1.sk

Villeneuvov odkaz chudobným rodičom: Dajte deti na niečo iné
zdroj: TASR/AP

Villeneuvov odkaz chudobným rodičom: Dajte deti na niečo iné

Jacques Villeneuve sa nevie zmieriť so skutočnosťou, že Esteban Ocon nedostal pretekársky kokpit. Podľa neho rozhodne má na to, aby jazdil v niektorom z tímov, ale situácia sa aj tak vyvinula inak.

Vezmime si len taký Racing Point, teda bývalú Force Indiu. Esteban Ocon bol v kvalifikáciách pravidelne rýchlejší ako Sergio Pérez a ani v pretekoch v porovnaní s ním nevyznel zle, ale prednosť dostal Pérez. Nuž a druhé miesto obsadil syn nového majiteľa Lance Stroll, ktorý výkonnostne na Ocona nemá.

A aby toho nebolo málo, aj v iných tímoch nájdeme pretekárov, ktorí sú kvalitatívne za Oconom, takže situácia je veľmi zvláštna. Avšak nič s ňou nerobíme a Francúz musí čakať napríklad na ďalšie slabšie výkony Valtteriho Bottasa, vďaka ktorým by ho v Mercedese mohol nahradiť.

"Esteban Ocon sa do Formuly 1 dostal vďaka Mercedesu," pripomenul Villeneuve, ktorého slová cituje Speedweek. "Ale súčasne platí aj skutočnosť, že Mercedes Ocona zablokoval a nedovolil mu ísť inde. To je asi tá druhá strana mince."

"Ocon mal v konečnom dôsledku možnosť jazdiť vo Formule 1 bez toho, aby na to potreboval finančnú pomoc. To je niečo úchvatné a na to môže byť ozaj hrdý," skonštatoval majster sveta z roku 1997.

Rovnaký zdroj priniesol aj ďalšie slová, ktorými sa Kanaďan zamýšľal nad aktuálnou situáciou. "Peniaze sú dnes dôležitejšie ako nadanie. V padoku som už niekoľko rokov a problém vidím jasnejšie možno aj preto, lebo sám mám deti."

"Registrujem mnoho rodičov, ktorí za mnou prídu a pýtajú sa: 'Ako môžem pomôcť svojmu synovi?' Odpoviem takto: 'Povedzte mu, že by mal robiť niečo iné.' Viem, že je to hrozná odpoveď, ale ja tým ľuďom neviem klamať," dodal Jacques Villeneuve.

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk