F1.sk F1.sk

Heidfeld spomína na obdobie po Kubicovej nehode: Nedalo sa kontaktovať ho
zdroj: TASR/AP

Heidfeld spomína na obdobie po Kubicovej nehode: Nedalo sa kontaktovať ho

Nick Heidfeld a Robert Kubica boli v minulosti kolegami v tíme BMW Sauber. Spolupracovali v rokoch 2006 až 2009 a bok po boku odjazdili celkovo 69 veľkých cien. Poznajú sa teda veľmi dobre.

Heidfelda prekvapilo, že keď Kubica v roku 2011 na rely Ronde di Andora havaroval, úplne sa odmlčal. Nedalo sa s ním komunikovať. "Po jeho veľkej havárii sa mi nedarilo kontaktovať ho," prezradil Heidfeld v rozhovore pre Express Sport. "A od viacerých ďalších ľudí som počul, že mali rovnaký problém. Ale neviním ho..."

"Je ťažké predstaviť si, čo vám v taký čas prechádza hlavou, čo cítite a pod akým tlakom po takej nehode ste. Najskôr to vyzerá tak, že pred vami je dobrá kariéra, ale potom sa všetko odrazu stratí. Ale že sa mu podarilo vrátiť a opäť sa dostať do F1, je úchvatné. Želám mu len to najlepšie."

V roku 2006 Kubica absolvoval len niekoľko podujatí, takže ťažko porovnávať, ale v roku 2007 Heidfeldovi podľahol 39:61 a v roku 2009  17:19. V sezóne medzitým ho zdolal 75:60, takže v zásade si boli vyrovnaní.

Heidfeld je aktuálne poradcom tímu Mahindra vo Formule E. Svoje miesto uvoľnil Pascalovi Wehrleinovi, ktorý pri svojej premiére v Marakéši nesklamal. V kvalifikácii obsadil siedme miesto, avšak v pretekoch doplatil na kolíziu s Lucasom di Grassim.

"Mal smolu, nemohol s tým nič spraviť," povedal Nick Heidfeld. "Trochu ma prekvapilo, že to nevyšetrovali. Vieme, že po štarte sa toho zvykne udiať najviac a vždy je to veľmi tesné, ale keď si pozriete záznam, tak Lucas tam dorazil veľmi unáhlene a jednoducho nás vyradil."

Druhý pretekár tímu Jérôme D'Ambrosio napokon zvíťazil. "Vyzeráme veľmi dobre a s Jérômom vedieme šampionát, čo je veľmi pozitívne. Ale priznajme, že v Marakéši a ani v Saudskej Arábii sme nemali najrýchlejšie auto... boli sme však veľmi silní," dodal Nemec.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk