F1.sk F1.sk

Wehrlein prvé preteky vo FE nedokončil, výkonnostne však presvedčil
zdroj: Mahindra Racing

Wehrlein prvé preteky vo FE nedokončil, výkonnostne však presvedčil

Pascal Wehrlein vstúpil do sezóny Formuly E až počnúc druhými pretekmi. V tých prvých štartovať nemohol, pretože mal platnú zmluvu s Mercedesom a súhlas o predčasné uvoľnenie v prospech Mahindry nedostal. V Marakéši sme ho však už videli na trati a v kvalifikácii obsadil veľmi solídne siedme miesto.

Dvadsaťštyriročný pretekár však toho v samotnej ePrix už veľa neukázal. Zozadu ho trafil Lucas di Grassi (Audi) a musel odstúpiť. Následne sa len smutne prizeral víťazstvu svojho kolegu Jérôma D'Ambrosia, ktorého v kvalifikácii zdolal.

"Som presvedčený o tom, že v pretekoch som mohol predviesť niečo podobné ako on," povedal Nemec. "Človek napokon nikdy nevie, ale mali sme potrebné tempo. To bolo vidieť. Som sklamaný, ale napriek tomu pozitívne naladený. Kvalifikácia prebehla dobre a za to, že do mňa po štarte niekto vrazil, nemôžem. Jeden jazdec bol v prvej zákrute jednoducho premotivovaný."

"V konečnom dôsledku to nebol taký debut, ako som si predstavoval, ale z pohľadu tímu mám veľkú radosť. V Saudskej Arábii i teraz sa ukázalo, že máme na to, aby sme dosahovali skvelé výsledky. Toto je rozhodne pozitívum," skonštatoval Wehrlein.

Pascal Wehrlein
Mahindra Racing

Pár slov k jeho výkonu povedal aj šéf tímu Dilbagh Gill: "Pascala mi je veľmi ľúto. Zvládol fakt dobrú kvalifikáciu a viem, že nebyť toho prvého kola, tak sme tam hore mohli mať obe autá."

Nuž a aby toho nebolo málo, pozitívne slová pridal aj testovací jazdec tímu, skúsený Nick Heidfeld. "Odviedol perfektnú prácu," pochválil svojho krajana. "Vždy je ťažké prísť do novej série a nového tímu. Nepomohlo mu ani to, že vynechal prvé preteky. Očakávania boli obrovské, veď jeho kolega bol v Rijáde na pódiu. Tomuto tlaku však Pascal odolal."

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk