F1.sk F1.sk

Video: Verstappena na iRacingu nahneval súper, na revanš doňho vrazil
zdroj: Twitch

Video: Verstappena na iRacingu nahneval súper, na revanš doňho vrazil

Max Verstappen do svojich príprav na nový ročník Formuly 1 zaradil aj preteky na simulátore iRacing. Pred pár dňami sa na internete objavila jeho majstrovská jazda na Charlotte Motor Speedway, ktorou prekonal svetový rekord, no to nebolo všetko, čo Verstappen na iRacingu o sebe odhalil. Keď sa mu v tréningu pred pretekmi F3 v Brands Hatch dostal do cesty súper, Verstappen sa rozhodol mu jasne ukázať, čo si o jeho jazde myslí.

Pred pravotočivou zákrutou sa dostal za pomalšieho Davida Mintona. Dvojica sa dotkla, kvôli čomu sa Verstappen roztočil a rozbehnuté kolo mohol rovno zabaliť. Holanďana to evidentne nepotešilo; v ďalšej zákrute si na Mintona počkal, len aby doňho mohol vraziť. Klasická pomsta klávesnicových bojovníkov?

Hoci iRacing má stanovené prísne pravidlá ohľadom kontaktov so súpermi, Verstappen pravdepodobne nedopadne ako Scott Speed, ktorý sa minulý rok preslávil úmyselným vrážaním do súperov. Na rozdiel od Speeda nemalo ísť o opakujúce sa porušovanie pravidiel, a prišlo v tréningu, nie v pretekoch.

Max Verstappen to však podľa hráčov iRacingu nemá jednoduché. Okrem toho, že množstvo z nich je od neho výrazne pomalších, sa s ním neraz zahrávajú. Niektorí úmyselne spomaľujú a snažia sa ho za každú cenu udržať za sebou, ďalší ho zas naháňajú.

"V jednej chvíli v tréningu F3 v Kanade ho naháňalo asi desať chlapíkov. Nikdy sa mu nepodarilo odjazdiť čisté kolo, pretože keď všetkých popredbiehal, oni sa zresetovali do boxov. Pokúšali sa z nich vyjsť v momente, keď on pretínal cieľovú čiaru," napísal na sieti reddit jeden z hráčov iRacingu.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk