F1.sk F1.sk

Marko: Verstappen sa dostal jasne pred Ricciarda
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko: Verstappen sa dostal jasne pred Ricciarda

Podľa Helmuta Marka je z Maxa Verstappena lepší jazdec. Počas sezóny 2018 sa mu podarilo posunúť svoje schopnosti tak veľmi, že sa v kvalifikáciách aj v pretekoch dostal ďaleko pred svojho bývalého tímového kolegu Daniela Ricciarda.

"Máme na to konkrétne dáta," vyhlásil pre Autosport Helmut Marko. "V kvalifikáciách sa Ricciardova strata zväčšovala. V pretekoch bol tiež o čosi rýchlejší. Zvláštne na tom všetkom je to, že Max sa niekedy viac šmýka, no aj tak sa mu darí držať gumy pri živote. To sa naučil s časom. Keď ku nám prišiel, také to nebolo."

"Vo svojom druhom roku (2017) Ricciardo trochu stratil. Spozoroval to a so svojím terapeutom na tom intenzívne pracoval, pracoval na sebe. Opäť sa dostal k Verstappenovi bližšie. Ale v druhej polovici roka 2018 sa Verstappen jasne vzdialil," myslí si poradca Red Bullu.

V rakúskom tíme Ricciardovi ďakujú za to, že na Verstappena tlačil, a teda ho prinútil sa sám zdokonaľovať. V spomínanej druhej polovici sezóny sa tak z neho stal druhý najlepší pilot, viac bodov získal len majster sveta z Mercedesu Lewis Hamilton.

Keby nebolo kolízií s Lewisom Hamiltonom, Sebastianom Vettelom či v Azerbajdžane s kolegom Ricciardom, mohol byť na tom ešte lepšie. "Hlavný problém bol v nedostatku kontroly a v jeho netrpezlivosti. Verstappen je dostatočne rýchly. Nemusí neustále dokazovať, že je najrýchlejší. On to nepotrebuje. Už si vybudoval imidž, že v súbojoch je lepšie sa s ním nezahrávať," dodal Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk