F1.sk F1.sk

Wolff o prvom stretnutí s Russellom: Prišiel v obleku a kravate
zdroj: TASR/AP

Wolff o prvom stretnutí s Russellom: Prišiel v obleku a kravate

Georgovi Russellovi sa podarilo získať si miesto v preplnenom štartovom poli Formuly 1. Do Williamsu sa dostal vďaka výborným výkonom v mládežníckych sériách, no veľmi dôležitú úlohu na jeho ceste zohral i Mercedes, tím, ktorého je Russell juniorom. Do programu sa mu podarilo dostať prakticky hneď po prvom stretnutí s Totom Wolffom. Brit ukázal, že sa nemusí vo všetkých ohľadoch spoliehať na pomoc druhých, ale si vie veci vybaviť aj sám.

Na prvé stretnutie si zaspomínal Toto Wolff, ktorého slová sa objavili na oficiálnej stránke Formuly 1: "Prvýkrát som sa s Georgom stretol, keď mal pätnásť alebo šestnásť rokov. Požiadal ma o stretnutie. Stretnutia s týmito mladíkmi plnými snov som mal skutočne rád. On prišiel v čiernom obleku, kravate a s notebookom. Povedal, že práve vyhral titul v britskej F4 — myslím si, že to bola efštvorka — a uvažuje o F3."

"Myslím si, že by som mal zostať v britskom tíme, pretože som stále veľmi mladý a poznám Carlin. Zatvorilo by mi to cestu do Mercedesu, keby som prvý rok v F3 nemal motor Mercedesu?" spýtal sa vtedy Wolffa Russell, ktorý neskôr získal titul v GP3 a nasledoval rovnaký úspech v F2.

"Od pätnásťročného to bola veľmi hĺbavá otázka, bolo to ohromné. Má teda rozum, má empatiu, má sociálne zručnosti a vie aj jazdiť. Môžem len zopakovať to, čo mi povedal Sebastien Phillipe (Russellov šéf v ART, pozn. red.). Povedal, že je jedným z najlepších jazdcov, akých v tíme mali. Myslím si, že je to ďalší mladý britský chlapec, ktorý sa v budúcnosti môže stať hviezdou," dodal Wolff.

Na záver pripomeňme, že v tíme ART kedysi pôsobili aj také mená ako Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Nico Rosberg, Esteban Ocon či Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk