F1.sk F1.sk

Kehmová: Schumacher stanovil štandardy v F1
zdroj:

Kehmová: Schumacher stanovil štandardy v F1

Sabine Kehmová, bývalá novinárka, ktorá pôsobila po boku Michaela Schumachera počas jeho rokov vo Ferrari, verí, že Nemec svojím odkazom zanechal dlhotrvajúcu stopu na celej Formule 1. Schumachera považuje za výnimočnú osobnosť, ktorá nielen, že prepísala pretekárske štandardy v motoršporte, ale pripútala k obrazovkám aj milióny ľudí po celom svete.

"Myslím si, že on bol stelesnením tohto športu," hovorí Sabine Kehmová v oficiálnom podcaste Formuly 1. "Určil to, ako sa dnes ľudia na Formulu 1 pozerajú a aký má byť jej pilot. Je to o samotnej jazde na trati, o práci s tímom, o tom, aké je dôležité byť do toho vložený, pochopiť všetko a nájsť správne riešenie, pýtať sa správne otázky a hľadať na ne správne odpovede."

"On stanovil aj kondičné požiadavky. Trénoval každý deň, ale miloval to. Mladí jazdci sú už všetci super vyšportovaní, on bol podľa mňa takým prototypom moderného pilota F1. Pre mňa je Formula 1 kráľovnou motoršportu, je to aréna pre moderných gladiátorov. Michael bol dlhé roky jasným gladiátorským lídrom," myslí si Schumacherova manažérka, ktorá sa dodnes o Nemca stará.

Kehmová tiež Schumacherovi pripisuje zásluhy za nárast záujmu o preteky i o Formulu 1 ako celku. "Športu dal podľa mňa dve veci. Bol hviezdou a všetko sa točilo okolo neho. On bol hlavnou postavou príbehu, ak preteky prehral, no bol ňou aj vtedy, keď ich vyhral. Zároveň s tým podľa mňa veľa ľudí pochopilo, že Michael má aj svoju druhú stránku. Bolo jasné, že ostatných nechcel mať blízko pri tej svojej druhej osobnosti."

"On povzniesol Formulu 1 na takú úroveň, že si začala raziť cestu do obývačky priemerného diváka. Predtým sa na ňu pozerali ako na ihrisko pre ľudí, ktorí sú trochu šibnutí — je to fajn šport, ale nemôžete ho brať vážne. On svojím spôsobom priniesol tento šport ľuďom do obývačiek," dodala Kehmová.

Najnovšie z kategórie: Michael Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk