F1.sk F1.sk

Honda nebude meniť dizajn pohonnej jednotky
zdroj: Red Bull Content Pool

Honda nebude meniť dizajn pohonnej jednotky

Keď Honda pred sezónou 2017 oznámila, že si jej pohonná jednotka prešla výraznými zmenami, čakalo sa zhoršenie výkonov. To sa aj potvrdilo, hoci ešte v apríli si v Sakure kládli za cieľ do konca sezóny predbehnúť Renault. Teraz majú ciele rovnaké. Vďaka tomu, že dizajn sa už druhú zimu nemenil, by sa ich už malo podariť splniť.

"Môžeme pokračovať so súčasným dizajnom či konceptom pohonnej jednotky," hovorí pre motorsport.com Tojoharu Tanabe. "Nevieme presne, kde až sú jeho limity, pretože sme sa ešte na taký vysoký level nedostali. Začínali sme s iným dizajnom a ten sme v roku 2017 zmenili. Niečo sme sa naučili už predtým, potom to pomenili. V roku 2018 sme pokračovali s týmto konceptom, zlepšili spoľahlivosť a výkon. Momentálne si myslíme, že tá zmena nebola zlá."

Tohtoročný motor tak bude priamym potomkom verzie z roku 2017. Vedenie Hondy v tom vidí niekoľko výhod. "Keď tak výrazne zmeníte dizajn, je veľmi ťažké z toho dostať aj spoľahlivosť. Všetko závisí od úrovne dizajnu, ale ja som spokojný s tým, že budeme pokračovať v práci na tom súčasnom. Máme tu nový tím a nový dizajn samotného auta. Takto je to o čosi jednoduchšie."

"Toro Rosso a Red Bull medzi sebou komunikujú, čo je pre Red Bull ľahšie, keďže Toro Rosso pozná našu pohonnú jednotku. Môžu prísť s nejakým problémom alebo s obavami v súvislosti so šasi. Ak by sme mali úplne nový, prípadne výrazne zmenený koncept, vyžiadalo by si to oveľa viac práce," dodal Tanabe.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk