F1.sk F1.sk

Di Grassi očakáva, že niektoré krajiny postupne zakážu motoršport so spaľovacími motormi
zdroj:

Di Grassi očakáva, že niektoré krajiny postupne zakážu motoršport so spaľovacími motormi

Lucas di Grassi získal v sezóne 2016/17 majstrovský titul vo Formule E a v sérii pôsobí aj naďalej. Patrí medzi najkvalitnejších pretekárov v tomto druhu motoršportu a veľmi ho teší, že elektrická séria rastie rýchlejšie, ako sa čakalo.

Navyše očakáva, že niektoré krajiny postupom času zakážu propagovanie motoristických športov využívajúcich klasické spaľovacie motory. Všetko sa to podľa neho bude uberať elektrickým smerom.

"Ak budú v dlhodobom časovom horizonte všetci výrobcovia vyrábať len elektrické autá, pretože tie budú lacnejšie a pravidlá ich navyše budú nútiť vyrábať elektrické autá, tak prečo by mal niekto z nich ísť do Formuly 1? Ak by tá mala naďalej spaľovacie motory?" pýtal sa Brazílčan. "Otázka stojí aj takto: bude sa Formula 1 v dlhodobom hľadisku uberať elektrickou cestou alebo nie?"

Ak by sa tak stalo, možno by sa Formula E a Formula 1 spojili. Aj o tom sa už hovorilo. Di Grassi to však nevníma nevyhnutne takto: "Ak bude F1 elektrická, spojí sa s Formulou E, alebo ostane samostatná? Bude jedna séria v mestách a druhá na okruhoch? To je skôr komerčná otázka a strategické rozhodnutie, ako technické rozhodnutie."

"V budúcnosti bude podľa mňa okrem niekoľkých klasických typov motoršportu všetok motoršport elektrický. Ale z hľadiska dlhodobej budúcnosti, nie teraz," pokračoval bývalý pretekár Virginu. "Niektoré krajiny nebudú akceptovať podporovanie pretekania so spaľovacími motormi. Bude to rovnaké, ako je dnes s tabakovou reklamou."

"Už dnes sme svedkami omnoho rýchlejšieho prechodu smerom k Formule E, ako sme očakávali. Výrobcovia k nám prichádzajú húfne. Kľúčová otázka stojí tak, ako to bude pokračovať. Dnes na to nikto nevie odpovedať," dodal Lucas di Grassi.

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk