F1.sk F1.sk

Verstappen má počas pretekov Formuly E v Marakéši vypomáhať komisárom
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen má počas pretekov Formuly E v Marakéši vypomáhať komisárom

Keď Max Verstappen po skončení Veľkej ceny Brazílie zaútočil na Estebana Ocona, komisári rozhodli, že bude musieť absolvovať dva dni verejnoprospešných prác, ale nie hocijakých: budú musieť spadať do kompetencie FIA.

Podľa stránky E-racing365 sa už rozhodlo o tom, čo to bude. Verstappen by mal v sobotu počas pretekov Formuly E v Marakéši spolupracovať s tamojšími komisármi.

Do hlavného mesta Maroka by mal doraziť ešte v piatok večer a na Medzinárodnom okruhu Moulaya El Hassana začne pracovať v sobotu ráno.

Spomedzi bývalých pretekárov je na podujatie ako komisár nominovaný Vitantonio Liuzzi, ktorého si pamätáme aj z prostredia Formuly 1 a ktorý takisto pôsobil v Red Bulle.

Dodajme, že prvý tréning sa uskutoční o ôsmej hodine ráno, druhý začne o 10.15 h, kvalifikácia je na programe od 12.00 h a samotná ePrix sa začne o 16.00 h.

V nedeľu sa na okruhu uskutočnia aj nováčikovské testy, počas ktorých by si Verstappen možno mohol odpracovať aj druhý deň svojho trestu. Zatiaľ to však na to nevyzerá.

Doplnené o 22.00 h:

"Max Verstappen navštívi E-Prix v Marakéši, čo je dôsledok rozhodnutia komisárov z VC Brazílie F1 pre rok 2018," informovala FIA. "Verstappen bude počas dňa pozorovať komisárov a detailne bude sledovať ich prácu na top úrovni medzinárodného motoršportu. Ide o súčasť výchovného a informatívneho prístupu, na ktorý FIA v tomto prípade stavila."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk