F1.sk F1.sk

Wehrlein potvrdil rokovania s Ferrari
zdroj: Sauber F1 Team

Wehrlein potvrdil rokovania s Ferrari

Celkom otvorene sa hovorí o tom, že z Pascala Wehrleina by mohol byť nový zamestnanec Ferrari. Nasvedčuje tomu množstvo správ a vyzerá to tak, že mladík by sa mohol starať hlavne o simulátor.

"Aktuálny stav je taký, že síce prebiehajú rozhovory, ale ešte nie je nič potvrdené," povedal Wehrlein v rozhovore pre Motorsport-Magazin.com. "Formulu E som si aktuálne vybral práve preto, lebo popri nej dokážem vykonávať aj prácu v iných šampionátoch. Už v minulom roku som hovoril, že mám záujem robiť aj niečo iné okrem Formuly E. To s Ferrari by pochopiteľne bola veľmi dobrá príležitosť."

Na otázku, ako by sa riešila situácia, že kalendáre Formuly 1 a Formuly E majú šesť styčných bodov, prišla nasledujúca odpoveď: "Uvidíme, či to bude fungovať alebo nie."

Zasadil sa o Wehrleinov príchod do Ferrari jeho kamarát Sebastian Vettel? "Už veľmi dlho s ním dobre vychádzam," odpovedal 24-ročný pretekár. "Ale do akej miery v tom mal prsty, to neviem povedať."

"Mojim cieľom v každom prípade aj naďalej ostáva Formula 1. Aktuálne som spokojný s tým, ako som nastavený pre tento rok. Z môjho pohľadu je dobré, že budem môcť sedieť v monoposte Formuly E, teda v klasickom formulovom aute. Toto chcem robiť aj potom, pretože svoju budúcnosť vidím vo formulovom športe."

Wehrlein vynechal prvé preteky sezóny Formuly E, pretože mal platnú zmluvu s Mercedesom, ktorý mu nedovolil jazdiť za Mahindru. Ale prečo? 

"Opýtajte sa ich... Z môjho pohľadu je táto téma už minulosť. Rozhovory prebiehali dlho, ale napokon to nevyšlo. Bol som sklamaný a frustrovaný, že kvôli dvom týždňom mi ušli prvé preteky. A boli to dva týždne, počas ktorých som so svojim starým tímom už ani nič nemal. Teraz sa však teším na rok 2019, to ostatné je za mnou," dodal Pascal Wehrlein.

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk