F1.sk F1.sk

Rosberg varuje Vettela pred silou Leclerca: Nie je to Räikkönen
zdroj: Sauber

Rosberg varuje Vettela pred silou Leclerca: Nie je to Räikkönen

Nico Rosberg získal v roku 2016 majstrovský titul, ale okamžite po týchto radostných okamihoch oznámil ukončenie kariéry. V športe dosiahol všetko čo chcel a vybral sa za inými výzvami.

Preteky naďalej sleduje a pôsobí aj v pozícii občasného odborníka RTL či Sky Sports. Avšak aj keby na okruhu nebol, veľké ceny by si rád pozrel.

"Televíziu zapnem už len kvôli tomu, aby som videl bitku dvoch chlapcov vo Ferrari," povedal Rosberg pre taliansky magazín Autosprint, na ktorý sa odvoláva stránka grandprix.com. "Leclerc je veľmi silný a Vettel má za sebou ťažký rok. Bude musieť ostať veľmi koncentrovaný a ak bude chcieť ostať lídrom Ferrari, bude do toho musieť dať všetko."

Zaujímavé boli ďalšie Nemcove slová: "Leclerc nie je Räikkönen. Vyvinie to na neho veľký tlak."

Rosberg nevylučuje, že spojenie Vettel/Leclerc by mohlo byť takmer podobne explozívne, ako kooperácia Fernanda Alonsa s Lewisom Hamiltonom v roku 2007 v McLarene. "Istým spôsobom to bude akési obnovenie niečoho podobného, ale s určitými rozdielmi. Vettel nie je taký komplikovaný ako Alonso a Leclerc nie je taký bojovník ako Lewis..."

Vettel podľa jeho krajana do istej miery dopláca na neschopnosť zmeniť svoj prístup. "Ak svojim schopnostiam až príliš veríte, ako to u neho niekedy je, tak nie ste pripravení zmeniť tento prístup. Takýto mám na neho pohľad. Nie je schopný upraviť svoj prístup," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk