F1.sk F1.sk

Gaslyho uvidíme na Pretekoch šampiónov
zdroj: Toro Rosso

Gaslyho uvidíme na Pretekoch šampiónov

Organizátori Pretekov šampiónov, ktoré sa uskutočnia 19. a 20. januára 2019 v Mexico City, povrdili, že tím Francúzska bude okrem Loïca Duvala reprezentovať aj nový pretekár Red Bullu Racing Pierre Gasly.

Už dlhšie vieme, že súťaže sa zúčastnia napríklad aj Sebastian Vettel, Mick Schumacher, Tom Kristensen, David Coulthard, Helio Castroneves, Josef Newgarden či Lucas di Grassi. Súťažiť sa bude priamo na okruhu bratov Rodríguezovcov, konkrétne v jeho štadiónovej časti.

"Môcť sa prvýkrát zúčastniť Pretekov šampiónov je pre mňa veľká česť," povedal Pierre Gasly. "O podujatí viem už mnoho rokov a veľmi sa teším na to, že uvidím, ako to vlastne funguje. Viem, že Francúzsko má po stránke úspechov na tomto podujatí bohatú históriu..."

"Najviac sa teším na hluk mexického davu. Štadiónovú časť Foro Sol dobre poznám z Formuly 1. Je to spektakulárne miesto a všetci fanúšikovia sa môžu tešiť na skvelú šou," dodal 22-ročný mladík.

Prezident podujatia Fredrik Johnsson pripomenul, že v priebehu rokov sa Pretekov šampiónov zúčastnilo "mnoho skvelých francúzskych jazdcov". 

"Pierre je jednou z najjasnejších hviezd súčasného štartového poľa Formuly 1 a v najbližšej sezóne bude s Red Bullom Racing-Honda určite vážnym uchádzačom," skonštatoval Johnsson.

Najnovšie z kategórie: Preteky šampiónov

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk