F1.sk F1.sk

Minardi: S rozhodnutím Ferrari plne súhlasím
zdroj: Scuderia Ferrari

Minardi: S rozhodnutím Ferrari plne súhlasím

Ferrari v pondelok informovalo o tom, že Maurizio Arrivabene skončil na pozícii šéfa tímu a jeho miesto zaujal Mattia Binotto. Medzi dvojicou mužov boli pravdepodobne rozpory a situácia dospela tak ďaleko, že ostať mohol len jeden z nich.

"S rozhodnutím Ferrari plne súhlasím, keďže Mattiovi Binottovi ako technikovi absolútne verím a výsledky to len potvrdili," povedal Gian Carlo Minardi, ktorého slová cituje jeho internetová stránka. "Pochádza zo školy Rossa Brawna, ktorá Ferrari spolu s Todtom a Schumacherom zabezpečila neskutočné výsledky."

"Potom získal majstrovský titul aj s Jensonom Buttonom a tímom Brawn GP (v roku 2009, pozn. red.), nuž a položil základy aj pre neskutočný úspech Mercedesu," pripomenul Talian, ktorý v minulosti prevádzkoval vlastný tím, ale predal ho Red Bullu.

Zaujímavé sú aj ďalšie Minardiho slová. "Nemyslím si, že týmto je všetkým zmenám koniec a ďalšie dva týždne považujem za kľúčové," pokračoval Minardi, ktorý vyzdvihuje príchod Laurenta Mekiesa do Ferrari ako "veľmi pozitívny signál a v pozícii športového riaditeľa môže byť veľmi dôležitým partnerom."

"Laurenta poznám veľmi dobre, keďže vzišiel práve z Minardi, aby následne zamieril do Toro Rosso a potom do FIA. Pozná pravidlá federácie i celkové prostredie, čo je pre budúcnosť dobré znamenie."

Vráťme sa však k Binottovi. "Bude mať špecifickú a neľahkú úlohu v takom manažovaní Sebastiana Vettela, aby sa dal po komplikovanej sezóne dokopy. Bude musieť nájsť potrebnú silu a negativitu z minulého roku dať bokom," dodal Gian Carlo Minardi.

Najnovšie z kategórie: Gian Carlo Minardi

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk