F1.sk F1.sk

Brown chváli Sainza a konštatuje: S našimi jazdcami sme spokojní
zdroj: McLaren

Brown chváli Sainza a konštatuje: S našimi jazdcami sme spokojní

McLaren po ročníku 2018 prišiel o Fernanda Alonsa, ktorý je považovaný za jedného z najlepších pretekárov Formuly 1, ak aj nie najlepšieho. Z auta vždy dokázal dostať maximum a ukázal jeho reálne možnosti, no aké to bude teraz? Dokážu sa tomu Carlos Sainz s Landom Norrisom priblížiť?

"Carlos má množstvo skúseností a je fajn, že pôsobil v dvoch rôznych tímoch," povedal Brown, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Lando ukázal, že je mimoriadne rýchly a čo sa týka maximálneho výkonu nášho auta, tak títo jazdci z neho podľa mňa dokážu dostať maximum."

"Taký Lando pochopiteľne nemá skúsenosti ako Fernando a nedokáže poskytovať takú spätnú väzbu. Chvíľu potrvá, kým sa vyvinie, ale Carlosa čaká už piaty rok v športe. S našimi jazdcami sme spokojní."

Sainz absolvoval prvé jazdy s McLarenom už počas testov v Abú Zabí a ešte pred Vianocami strávil v továrni veľké množstvo času. Snažil sa o to, aby sa v tíme dobre zabýval a aby všetko klapalo.

"Carlosa som začal spoznávať už predtým, ako sme ho získali. Mám ho rád, inak by sme mu neponúkli zmluvu," hovoril ďalej Zak Brown. "Ale musím to rozdeliť na dve stránky: na neho ako človeka a na neho ako jazdca."

"Ako človek je veľmi dobre zorganizovaný, veľmi vzdelaný, inteligentný a v motoršporte bol celý život. Mám rád jeho osobnosť a jeho prístup. Je dostupný a z komerčného hľadiska veľmi vhodný pre sponzorov. Poviem to takto: je to vhodný balík aj pre pôsobenie mimo trate."

Nuž a Brown je "uchvátený" aj po stránke pretekárskych kvalít. "Je agresívny a navyše výrazne prepojený s inžinierskym tímom. Vždy chce vedieť, čo sa deje."

"Často so mnou telefonuje a rovnako aj s inžiniermi. Počas mimosezónneho obdobia absolvoval mnoho rozhovorov s Fernandom. Do všetkého sa snaží zapájať a podľa mňa je poriadne nabudený. Veľmi sa teší na to, že sa k nám môže pridať na našej ceste návratu," dodal Zak Brown.

S Landom Norrisom to bude o niečo komplikovanejšie, ale: "Dáme mu čas. Toto je prostredie s vysokým tlakom a prvá vec, ktorú v F1 každý robí, je tá, že vás porovnáva s vašim kolegom. Dobre vieme, že Carlos je mimoriadne rýchly a skúsený..."

"Je nám jasné, že Lando spraví určité nováčikovské chyby. Bude jazdiť na okruhoch, na ktorých ešte nikdy nebol. Navyše sme v procese prestavby a je iné nasadnúť do auta v procese prestavby, ako do auta majstrovského kalibru. Je nám jasné, že ho čaká ťažká úloha. Budeme však trpezliví a budeme s ním pracovať tak, ako sme pracovali so Stoffelom," odkázal Američan.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk