F1.sk F1.sk

Rivola dúfa, že Leclerc vo Ferrari dostane šancu vyhrávať
zdroj: Pirelli Motorsport

Rivola dúfa, že Leclerc vo Ferrari dostane šancu vyhrávať

Ferrari sa rozhodlo vymeniť Kimiho Räikkönena, ktorý je na sklonku svojej kariéry, za mladého a dravého Charlesa Leclerca. Ten má za sebou len jeden formulový ročník a odrazu sa objaví po boku štvornásobného šampióna Sebastiana Vettela.

Majster sveta z roku 1978 Mario Andretti v nedávnom rozhovore naznačil, že Scuderia by to mala hrať na jasnú jednotku a dvojku, pričom by mala staviť práve na Vettela. Bývalý šéf akadémie Ferrari Massimo Rivola však dúfa, že Leclerc bude mať šancu bojovať.

"Verím a dúfam, že Ferrari im obom dá rovnaké možnosti a ten lepší sa presadí," povedal Rivola, ktorého slová s odvolaním sa na La Gazzettu dello Sport cituje stránka grandprix.com.

"Je zrejmé, že rok 2019 je pre Charlesa akýmsi učňovským rokom, ale môžete si byť istí tým, že sa pokúsi o to, aby okamžite víťazil," skonštatoval Talian, ktorému Leclerc viac pripomína Fernanda Alonsa ako Vettela.

"So Sebastianom som mal príležitosť pracovať v okamihu jeho debutu v Toro Rosso a s Alonsom počas jeho premiérovej sezóny v Minardi," pripomenul Massimo Rivola. A práve Alonso vraj mal "rovnakú schopnosť vždy dosahovať úžasné výsledky".

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk