F1.sk F1.sk

Bottas prišiel o silného sponzora
zdroj: Mercedes

Bottas prišiel o silného sponzora

Valtteri Bottas prišiel po nevydarenom ročníku 2018 o silného osobného sponzora. Fínsky miliardár Antti Aarnio-Wihuri prevádzkujúci spoločnosť Wihuri, pre Ilta Sanomat povedal, že Formula 1 je pre neho už príliš drahá.

Súčasne však priznal, že jedným z dôvodov boli aj Bottasove slabšie minuloročné výkony.

"Do istej miery to nebola len jeho chyba, ale myslím si, že na konci roka bol dosť slabý," povedal Aarnio-Wihuri, ktorého slová cituje stránka grandprix.com. "Je ťažké byť kolegom Hamiltona, ale Valtteriho zanechali aj mnohí ďalší. Výsledkovo to bolo dosť biedne."

Antti Aarnio-Wihuri bol partnerom Bottasa počas celej jeho kariéry, ale vycítil, že teraz je čas na ukončenie spolupráce. Druhá strana si však z tohto kroku príliš ťažkú hlavu nerobí.

"Spoločnosť Wihuri bola veľkým podporovateľom Valtteriho cesty, ale aj tak sme v skutočne dobrej situácii," povedal Bottasov manažér pre tieto záležitosti Ville Ahtiainen pre fínsku televíziu MTV. "Už čoskoro prídu po partnerskej stránke nové oznámenia. Toto na Valtteriho situáciu nemá žiadny vplyv."

Podnikateľ Antti Aarnio-Wihuri prezradil, že Bottas bol po oznámení správy "trochu smutný" a sám to dobre chápe, ale: "Je v takej fáze kariéry, že zarába pomerne dosť. Túto pomoc už nepotrebuje."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk