F1.sk F1.sk

McLaren má nového výkonného riaditeľa tímu: Je ním Andreas Seidl
zdroj: Twitter/McLaren

McLaren má nového výkonného riaditeľa tímu: Je ním Andreas Seidl

McLaren vo štvrtok potvrdil, že angažoval bývalého šéfa Porsche v šampionáte WEC Andreasa Seidla a spravil z neho nového výkonného riaditeľa svojho tímu. Ten sa bude zodpovedať priamo výkonnému riaditeľovi McLarenu ako takého Zakovi Brownovi.

Seidl získal vo WEC tri jazdecké a konštruktérske "double", čo sa mu podarilo v rokoch 2015 až 2017. Okrem toho vo všetkých troch rokoch so svojim tímom vyhral aj 24-hodinovku v Le Mans, ale Porsche následne túto sériu opustilo a od budúceho roku ho uvidíme vo Formule E.

"Je to enormné privilégium a enormná výzva," povedal Andreas Seidl, ktorý je vraj na svoju novú úlohu pripravený. "Mať príležitosť prispieť k historickému odkazu McLarenu je mimoriadne špeciálne a inšpirujúce. McLaren má víziu, líderstvo a skúsenosti, ale čo je najdôležitejšie, má aj ľudí na to, aby sa vrátil na čelo. Práve na to sa budem absolútne koncentrovať a práve to bude moja misia."

Pod Seidlom budú pracovať tri dôležité hlavy jednotlivých oddelení: za dizajn bude zodpovedný technický riaditeľ James Key (pod ním budú Andrea Stella a Pat Fry, pozn. red.), ktorý do tímu dorazí v priebehu sezóny, na výrobu bude dohliadať Simon Roberts a na traťové operácie hlavný mechanik Paul James.

Príchod Andreasa Seidla okrem toho umožní športovému riaditeľovi Gilovi de Ferranovi koncentrovať sa na iné úlohy a dozerať na širšie pretekárske aktivity McLarenu vrátane útoku na víťazstvo na Indianapolis 500. Brazílčan sa teda nebude venovať len F1.

Dodajme, že Seidl pracoval v rokoch 2000 až 2009 pre Sauber či BMW Sauber a v roku 2012 pomáhal s návratom BMW do DTM.

"Andreas je mimoriadne schopný líder s traťovými úspechmi vo všetkom, do čoho sa zapojil," pripomenul Zak Brown. "Teším sa na spoluprácu s ním."

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk