F1.sk F1.sk

Mercedes vraj našiel minimálne dvanásť koní k dobru
zdroj: TASR/AP

Mercedes vraj našiel minimálne dvanásť koní k dobru

Vývojová bitka pokračuje aj na motorovom poli a jednotliví výrobcovia musia prinášať inovatívne riešenia, vďaka ktorým dokážu nájsť ďalšie konské sily k dobru. Nuž a Mercedesu sa to podľa všetkého darí.

"Motor Mercedes pre rok 2019 dokáže byť pri rovnakej spotrebe ešte značne výkonnejší," píše Auto Bild Motorsport. "Technici okolo projektového šéfa Andyho Cowella našli minimálne dvanásť koní k dobru - dozvedeli sme sa z rôznych zdrojov. Mercedes by sa tak mal priblížiť k tisícke koní: už v roku 2018 sa totiž hovorilo o 980 koňoch."

Toto Wolff ako športový šéf Mercedesu ešte v decembri naznačoval, že s výsledkami motorového vývoja nie je celkom spokojný. Potom sa však situácia mala zlepšiť. Veľký podiel na progrese má podľa informácií ABMS výrobca palív a mazív značky Petronas. 

"Už nový motorový olej, ktorý bol nasadený v Monze 2018, bol základom pre výkonnostný nárast. Olej malajzijského koncernu je teraz ešte redší. Vedie to k menším frikčným stratám a tým pádom k vyššiemu výkonu," konštatuje nemecký zdroj.

Teraz bude otázne, ako na tento progres zareagujú ostatní konkurenti. Helmut Marko z Red Bullu avizoval, že Honda by sa mala dostať približne na minuloročnú úroveň Ferrari a Mercedesu, čo by nemuselo byť zlé. "Už na konci minulej sezóny boli na úrovni Renaultu a v roku 2019 príde ďalší krok. Preto som si istý tým, že budeme môcť prehovoriť v boji o titul," uviedol Rakúšan.

"A ako sa ABMS dozvedel z Maranella, tak aj Ferrari po stránke svojej pohonnej jednotky napredovalo. Zlepšené boli hlavne jazdné vlastnosti pri zrýchľovaní z pomalých zákrut," píše Auto Bild Motorsport pripomínajúc, že kroky vpred spravila aj spoločnosť Shell.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk