F1.sk F1.sk

David Schumacher bude v F3 súperiť aj so svojou maďarskou priateľkou
zdroj: Instagram

David Schumacher bude v F3 súperiť aj so svojou maďarskou priateľkou

David Schumacher získal v minulom roku nováčikovský titul v nemeckej F4, ale inak príliš nezaujal; celkovo v sérii obsadil až deviate miesto. Počas tohto víkendu už začne novú pretekársku sezónu a na štarte ázijskej F3 v thajskom Burirame nastúpi aj proti svojej priateľke Vivien Keszthelyiovej.

Osemnásťročná pretekárka z maďarského Debrecína sa na súboj so sedemnásťročným synom Ralfa Schumachera veľmi teší.

"Mnohí z našich blízkych kamarátov sa nás pýtali na to, aký vplyv bude mať toto súperenie na náš vzťah," povedala Vivien Keszthelyiová, ktorej slová cituje Speedweek. "To je však nepodstatné. Obom nám ide hlavne o našu kariéru a profesionálny pretekár musí dokázať oddeliť súkromný život od toho pretekárskeho."

Spomínaná ázijská F3 nie je úplne zanedbateľná, pretože jej šampión získa až desať superlicenčných bodov, ktoré sa mu pri usilovaní dostať sa do Formuly 1 môžu zísť. Po troch podujatiach v Thajsku budú v januári a vo februári nasledovať ďalšie trojičky pretekov v malajzijskom Sepangu.

"Pre mňa to budú prvé majstrovstvá vo formulovom aute," pripomenula maďarská jazdkyňa. "Preto je pre mňa prvoradé to, aby som zbierala skúsenosti, cibrila techniku a pripravovala sa na Sériu W."

Najnovšie z kategórie: David Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk