F1.sk F1.sk

Piero Ferrari o nedávnej rošáde: Konali sme v exkluzívnom záujme Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Piero Ferrari o nedávnej rošáde: Konali sme v exkluzívnom záujme Ferrari

Ferrari nepredĺžilo zmluvu s doterajším šéfom tímu Mauriziom Arrivabenem, ktorého nahradil Mattia Binotto. Na odchádzajúceho lídra sa odrazu zviezla vlna špiny a viacero novinárov si nečakane otvorilo ústa. Zvláštne, že tak spravili až teraz, po jeho odchode...

Binotto je všeobecne velebený a ospevovaný, až sa zdá, že má byť automatickou zárukou úspechu. "Konali sme v exkluzívnom záujme Ferrari," povedal Piero Ferrari, ktorého slová cituje stránka FormulaPassion.it.

Piero Ferrari, ktorý je druhým a jediným žijúcim synom slávneho Enza, pokračoval: "Všetko sa udialo ešte pred Vianocami. Chceli sme zabezpečiť technickú kontinuitu bez toho, aby sme štruktúru stajne nejakým spôsobom narušili."

"Najdôležitejšie bolo práve to, aby sme dokázali garantovať technickú kontinuitu pretekárskeho oddelenia 'Cavallina' a aby sme mohli naďalej rátať s obrovskou kompetenciou Binotta," hovoril ďalej Piero Ferrari.

A čo špekulácie o odchode výkonného riaditeľa Louisa Camilleriho? "Louisovi Camillerimu najskôr musíme dať potrebný čas. Do Ferrari prišiel len nedávno a nepochybne má vlastný štýl. Je iný, ako štýl Marchionneho, je jedinečný a nenapodobniteľný," dodal 73-ročný Ferrari, ktorý disponuje majetkom v hodnote takmer troch miliárd amerických dolárov.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk