F1.sk F1.sk

Wehrlein: Vettel a Ferrari by si titul viac ako zaslúžili
zdroj: Sauber

Wehrlein: Vettel a Ferrari by si titul viac ako zaslúžili

Pascal Wehrlein vynechal prvé tohtoročné preteky Formuly E, pretože Mercedes mu v nich nedovolil štartovať. Do 31. decembra minulého roku s ním bol zmluvne viazaný a súťaženie za Mahindru tak neprichádzalo do úvahy. Premiéru teda absolvuje až cez víkend v Marakéši.

"Mal som ešte zmluvu s Mercedesom a nepodarilo sa mi predčasne ju ukončiť," vysvetlil Nemec v rozhovore pre Sport Bild. "Moja sezóna sa tak začína až v Marakéši a na novú kapitolu sa veľmi teším."

Nebude to však bez zvuku motorov čudné? "Jasne, že každý má rád zvuk benzínového motora, ale treba kráčať s dobou. Elektromobilita bude čoraz dôležitejšia a Formula E je profesionálny motoršport. Auto sa správa ako klasický formulový monopost - aj keď mu chýba zvuk motora."

Wehrlein sa vraj nechce zbytočne dostávať pod tlak a upozorňuje, že je nováčik. Jeho kolega Jérôme D'Ambrosio skončil v prvom podujatí v Rijáde na parádnom treťom mieste a rád by to zopakoval, ale ciele si takto nestavia. Okrem toho zdôraznil, že Formula E pre neho nie je krok späť.

"Takto to nevnímam," vysvetlil. "Formula E je pre mňa nová šanca. Je to séria s najrýchlejším rastom a miesto, kde si pred budúcnosťou chcete vytvoriť pozíciu. Jazdecká úroveň je veľmi vysoká a z hľadiska priemernej sily je jazdecké pole najsilnejšie vo svete motoršportu."

"Ako jazdci sa na mestských okruhoch ešte dokážeme postarať o rozdiel, je to výraznejšie ako vo Formule 1. Nuž a séria je poriadne nabitá. V hre je Audi, Jaguar, Nissan, BMW, čoskoro pribudnú aj Porsche a Mercedes. Autá novej generácie spravili veľký skok po stránke výkonu i rýchlosti."

"Víťazstvo je veľmi cenné," hovoril ďalej Pascal Wehrlein. "V DTM som už dosiahol všetko, v roku 2015 som tam získal titul. Moja budúcnosť je celkom jednoznačne vo formulovom športe a Formula E je v tejto oblasti jednou z najatraktívnejších sérií."

Ešte vyššie v rebríčku je však Formula 1, kam by sa Wehrlein rád vrátil. Nuž a vyzerá to tak, že v tomto roku bude simulátorovým jazdcom Ferrari, čo je krok správnym smerom.

"Pochopiteľne, že je to môj cieľ," povedal o možnom návrate do F1. "Skôr či neskôr určite. V tejto chvíli sa však naplno koncentrujem na svoju prácu vo Formule E. Myslím si, že vďaka dobrým výkonom, ktoré by som tam predviedol, by som sa dokázal odporučiť aj pre kráľovskú triedu."

Komu bude Wehrlein v F1 držať palce? "Celkom jednoznačne Sebastianovi Vettelovi. Nie je žiadnym tajomstvom, že si veľmi dobre rozumieme. Sebastian je človek, ktorý napriek obrovským úspechom ostal pri zemi. Keď som v roku 2016 prišiel do F1, okamžite sme si rozumeli mimoriadne dobre. Veľmi mi to pomohlo. Po mojej nehode počas Pretekov šampiónov 2017 v Miami bol vždy po mojom boku. On a Ferrari by si titul viac ako zaslúžili," dodal Pascal Wehrlein.

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk