F1.sk F1.sk

Andretti: Ferrari sa bude musieť rozhodnúť pre jasnú jednotku
zdroj: Ferrari

Andretti: Ferrari sa bude musieť rozhodnúť pre jasnú jednotku

V padoku Formuly 1 existujú dva názorové prúdy. Časť obce hovorí o tom, že Sebastian Vettel prišiel o minuloročný titul kvôli vlastným chybám, ale časť to skôr vidí tak, že tím mu príliš nepomohol a nemal takú podporu, ako napríklad Lewis Hamilton. Niektoré záležitosti naštrbili jeho psychiku a potom to už išlo od desiatich z piatich.

Majster sveta z roku 1978 Mario Andretti by Vettela v žiadnom prípade nezatracoval. Veľmi si ho váži a tvrdí, že má potrebnú silu, aj keď to v aktuálnych okamihoch v porovnaní s Lewisom Hamiltonom či Maxom Verstappenom príliš ružovo nevyzerá...

"Naďalej som presvedčený o tom, že Sebastian je pre Ferrari ten správny človek," povedal Andretti, ktorého slová s odvolaním sa na taliansku Sky cituje Speedweek. "Spomínam si na to, ako som ho oslovil ešte v jeho prvom roku v Red Bulle. Bolo to v sezóne 2009 a chcel som vedieť, aké sú jeho dlhodobé plány vo Formule 1."

"Ako výstrel z pištole z neho vyšlo: 'Jazdiť za Ferrari!' Vettel je správny človek pre Ferrari. On a Lewis Hamilton sedia v iných autách a v tejto chvíli neviem povedať, kto z nich je silnejší," skonštatoval Američan.

Vettel rozhodne neprežil najlepší rok a Hamilton bol naopak dokonalý, avšak aj on mal v minulosti slabšie chvíle. V rokoch 2010 až 2012 pri Jensonovi Buttonovi príliš nepresvedčil a ešte v roku 2016 podľahol Nicovi Rosbergovi, ktorý nebol považovaný za extrémne rýchleho. 

Andretti sa v ďalšej fáze rozhovoru pristavil aj pri odchode Kimiho Räikkönena, ktorého vo Ferrari nahradí Charles Leclerc. "Kombinácia skúsenosti a mladosti sa zdá byť správna," poznamenal. "Alternatívou k tomuto kroku bolo ponechanie Räikkönena, ale plán bývalého prezidenta Ferrari Sergia Marchionneho bol vždy taký, že do Ferrari chce priniesť Leclerca. Neviem len jednu vec: či to prichádza v správny okamih."

"Niečo však viem: Ferrari sa bude musieť rozhodnúť. Dvaja rovnocenní jazdci v top tíme, to funguje len zriedka. Treba sa rozhodnúť pre jasnú jednotku," dodal Mario Andretti.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk