F1.sk F1.sk

Sainz chce byť jedným z kľúčových faktorov návratu McLarenu na čelo
zdroj: McLaren

Sainz chce byť jedným z kľúčových faktorov návratu McLarenu na čelo

Carlos Sainz povedal, že tímu McLaren mimoriadne verí. Dúfa, že stajňa sa rozpamätá na to, ako sa víťazilo a potvrdí svoju historicky silnú pozíciu. McLaren má na svojom konte celkovo 182 víťazstiev a v tomto smere je na druhom mieste za Ferrari (235). Teraz však nevyhral už celých šesť sezón a od posledného pódia uplynulo už takmer päť rokov.

"Chcem lepšie výsledky, ako tím dosahoval v minulom roku," povedal Sainz, ktorého slová cituje Motorsport.com. "A ľudia z tímu ich chcú pochopiteľne tiež. Okrem toho chceme zabezpečiť evolúciu v priebehu ročníka. Trochu treba vylepšiť všetky oblasti a McLaren na to rozhodne má. Práve preto som sem prišiel."

"Druhému najúspešnejšiemu tímu histórie F1 mimoriadne verím. V minulosti už vyhrávali a dúfam, že si pamätajú na to, ako sa to robí. Krok po kroku sa potrebujeme vracať späť na špičku; je to strednodobý projekt."

McLaren sa dlho obhajoval tým, že vina z výkonnostného prepadu nie je na jeho strane. Vraj za to mohol motor Honda. Ani po prechode k Renaultu sa však situácia nezlepšila a práve naopak, miestami bola ešte horšia. Nuž a aj keď si zaspomíname na rok 2014, keď bol McLaren poháňaný dominantným Mercedesom, tak to nebolo ono. Už vtedy sa začínala hlboká kríza.

"Ako jazdec i ako fanúšik chcem vidieť napredovanie tohto tímu," pokračoval španielsky pretekár. "Ak sa nám podarí absolvovať dobrý prvý rok a do všetkého vstúpime dobre, tak sa z McLarenu môže stať moja rodina a môžem tu zotrvať pár rokov. Taký je môj aktuálny cieľ."

"Prichádzam sem s tým, aby sme išli rok po roku, ale myslím aj na to, aby som bol jedným z kľúčových faktorov, ktoré McLarenu pomôžu vracať sa na čelo. Som extrémne motivovaný a mimoriadne sa na to teším," odkázal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk