F1.sk F1.sk

Brawn: Mercedes ťaží z vyše desiatich rokov stability
zdroj: Red Bull Content Pool

Brawn: Mercedes ťaží z vyše desiatich rokov stability

Tímy Williams a McLaren sa prepadli až na samé dno aktuálnej tabuľky sily, čo podľa športového šéfa Formuly 1 Rossa Brawna dobre poukazuje na nemilosrdnosť tohto športu. Oba tímy budú mať čo robiť, aby sa z tejto situácie vyhrabali.

"Mercedes má naďalej rovnakých ľudí, ktorých som tam našiel v roku 2007 (keď Brawn prišiel ešte do predchodcu tohto tímu, do Hondy, pozn. red.), čo znamená, že majú viac ako desať rokov stability," povedal Brawn v rozhovore pre Autosport. "Toto je mimoriadne dôležité."

"Williams a McLaren si prešli zmenami a vždy chvíľu trvá, kým sa takéto veci ustália. Sú to skvelé tímy so skvelou históriou, ale Formula 1 teda históriu príliš nezohľadňuje. Zohľadňuje len to, čo sa deje na trati."

"My ako Formula 1 dúfame, že tieto tímy sa vrátia do konkurencieschopnej pozície. Sú to totiž skvelé tímy a skvelé značky. Formula 1 ako taká je však nemilosrdná. Keď neodvádzate prvotriednu prácu, tak sa to ukáže každú nedeľu. Prípadne každú druhú nedeľu. Majú kapacity na to, aby opäť nadobudli konkurencieschopnosť, ale ľahké to nebude," pripomenul Angličan.

V ďalšej fáze rozhovoru sa Brawn zamýšľal nad Ferrari, ktoré podľa neho doplatilo aj na stratu prezidenta. "Nemôžeme pochybovať o tom, že smrť Sergia Marchionneho mala na Ferrari vplyv. Bolo to tragické a na tím to malo vplyv. Prísť o človeka jeho kalibru a postavenia je na určitý okamih vždy destabilizujúce."

Chyby, ktoré znemožnili minuloročný boj o titul, vznikli jednak na strane tímu, ale jednak aj na strane Sebastiana Vettela. Všetci teda majú čo zlepšovať.

"Ale keď sa pozriete na Ferrari spred dvoch či troch rokov, tak si uvedomíte, aký veľký progres dosiahli," skonštatoval Ross Brawn. "Vzhľadom na to, kde boli pred dvoma či troma rokmi, je už aj skutočnosť, že odrazu sú blízko k titulu, značným úspechom. Obrovskou výzvou je už len to, aby ste vo F1 vôbec vyhrali preteky. Ale vyhrať šampionát je ešte iný level..."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk