F1.sk F1.sk

Pascal Wehrlein je novým vývojovým jazdcom Ferrari
zdroj: Sauber

Pascal Wehrlein je novým vývojovým jazdcom Ferrari

Ferrari po skončení minulého roku prišlo o dvoch vývojových jazdcov, ktorí na simulátore odviedli kus dobrej práce; Antonio Giovinazzi zamieril do Sauberu a Daniil Kvjat do Scuderie Toro Rosso.

So záujmom o ich nahradenie Ferrari oslovilo Roberta Kubicu, ktorý však uprednostnil súťažný kokpit vo Williamse, avšak červení neostali nasucho. Podarilo sa im prilákať Pascala Wehrleina, ktorý v rokoch 2016 a 2017 pôsobil v Manore a v Sauberi.

Nemec veľmi dobre vychádza so Sebastianom Vettelom a cenný je aj z toho pohľadu, že doteraz pôsobil v Mercedese, odkiaľ by mohol priniesť zaujímavé informácie. So striebornými mal zmluvu do 31. decembra 2018 a v Maranelle sa preto prvýkrát objavil až v pondelok 7. januára.

Dlho sa však zdržať nemôže, pretože v sobotu ho čakajú preteky Formuly E v Marakéši, kde bude hájiť farby Mahindry. Kvôli záväzkom k Mercedesu prvé podujatie ročníka vynechal a nahradil ho Félix Rosenqvist.

Ferrari okrem toho hľadá aj druhého vývojového jazdca, ale v tomto smere sme sa zatiaľ viac konkrétností nedozvedeli. Hovorilo sa o tom, že rovnakú ponuku ako Wehrlein mal dostať aj doterajší pretekár Toro Rosso Brendon Hartley, ale jeho otec Bryan to rázne odmietol.

"Odkiaľ vyťahujú tieto informácie?" začudoval sa Hartley starší. "Sú to len špekulácie. Vôbec to nie je smer, ktorým by sme sa orientovali."

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk