F1.sk F1.sk

Laudova situácia sa komplikuje, vraj má zápal pľúc
zdroj: Red Bull / GEPA

Laudova situácia sa komplikuje, vraj má zápal pľúc

Ako sme vás už informovali, Niki Lauda sa vrátil z Ibizy, kde oddychoval od Vianoc a aktuálne je opäť na jednotke intenzívnej starostlivosti vo viedenskej nemocnici. Príčinou mala byť chrípka, ktorá zaútočila na jeho oslabený imunitný systém.

Situácia sa však mierne skomplikovala, pretože ako informuje rakúsky zdroj Österreich, z chrípky je už nepríjemný zápal pľúc. A keďže Lauda podstúpil v priebehu leta práve transplantáciu pľúc, nie je to nič príjemné.

Zdroj pripomína, že Lauda dovolenkoval s manželkou Birgit a dvojičkami Miou a Maxom. Oddychovanie prerušil pravdepodobne už 2. januára a okamžite zamieril do Viedne. Vraj len ťažko lapal po dychu a nevyzeralo to s ním dobre.

Prvý deň vraj Lauda strávil na súkromnej klinike, ale potom bol prevezený opäť do viedenskej AKH. "Tam sú všetci špecialisti, ktorí mu zachránili život," píše Österreich.

Ešte počas víkendu sa mal Laudov stav zlepšovať a bol dobre naladený. V pondelok však prišiel krok späť a odrazu sa cítil slabo. Lekári sú však napriek tomu optimisti a vraj bude prepustený možno už na konci týždňa.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk