F1.sk F1.sk

Briatore súhlasí s rošádou vo Ferrari
zdroj: TASR/AP

Briatore súhlasí s rošádou vo Ferrari

K rozhodnutiu Ferrari týkajúceho sa výmeny Maurizio Arrivabene/Mattia Binotto sa už vyjadril aj Flavio Briatore. Tento krok schvaľuje, pretože pod doterajším vedením Scuderia nedosiahla najvyšší úspech. aj keď podľa neho mohla.

Červení následne uvažovali ako ďalej a niečo vyše mesiaca pred predstavením monopostu pre rok 2019 tvrdo zakročili. Arrivabene nedostal novú zmluvu a nahradil ho práve spomínaný Binotto.

"Ferrari v minulom roku malo všetko potrebné na to, aby vyhralo titul, ale nespravilo tak," povedal Talian pre Il Mattino. "Keď nevyhráte, veci treba zmeniť a myslím si, že tí, ktorí vedú Scuderiu, uvažovali rovnako."

"Binotto odviedol v pozícii technického riaditeľa excelentnú prácu. Ferrari malo skvelé a veľmi rýchle auto. Ak by jazdcov manažovalo inak, mohlo získať majstrovský titul," zdôraznil Briatore.

Bývalý šéf Benettonu či Renaultu je zvedavý na to, kto nahradí Binotta na pozícii technického riaditeľa. Oficiálne stanovisko Ferrari naznačilo, že nikto, ale niektoré zdroje hovoria o Laurentovi Mekiesovi.

"Rozhodne si nemyslím, že bude vykonávať dvojitú pozíciu šéfa tímu i technického riaditeľa," zamyslel sa Flavio Briatore. "Musíme si teda počkať na to, kto ho nahradí na technickom poste."

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk