F1.sk F1.sk

Norris má veľký cieľ: Zdolať Sainza vo všetkých kvalifikáciách i pretekoch
zdroj: Pirelli Motorsport

Norris má veľký cieľ: Zdolať Sainza vo všetkých kvalifikáciách i pretekoch

Jedným z tohtoročných pretekárov McLarenu bude aj Lando Norris. Šampión európskej F3 z roku 2017 a vicemajster F2 z minulej sezóny je považovaný za obrovský talent. V trápiacom sa tíme to však nebude práve najjednoduchší začiatok.

"Ťažká otázka. To nikto nevie," reagoval Norris na nadhodenú tému, ako veľmi verí tomu, že McLarenu sa podarí situáciu zvrátiť. "Majú dobrú predstavu o veciach, na ktorých pracujú a o súčiastkach, ktoré chcú zlepšiť. O všetkých týchto malých veciach majú množstvo dát, vďaka ktorým vedia povedať, že to bude lepšie."

"Ale ono to pochopiteľne môže dopadnúť aj inak. Niekedy to vo veternom tuneli, prípadne na aerodynamických mapách či kdekoľvek, môže vyzerať dobre, no prídete na trať a začne sa to správať inak, ako ste očakávali."

"Veria, že robia správne zmeny," pokračoval mladučký Angličan, ktorého slová cituje Autosport. "Tím prešiel pomerne veľkou zmenou a k veciam pristupuje inak. Myslím tým na prácu týkajúcu sa tohto roku, na vývoj."

S akým cieľom vstúpi Norris do blížiaceho sa ročníka? "Mojim ideálnym cieľom je poraziť Carlosa (Sainza, pozn. red.) v každých pretekoch a v každej kvalifikácii. Jasné, že v tejto chvíli je to nereálny cieľ, ale odvediem najlepšiu možnú prácu a pripravím sa čo najlepšie na to, aby som bol pripravený. Rád by som ho zdolal... taký je môj cieľ," dodal Lando Norris.

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk