F1.sk F1.sk

Grosjean o napredovaní Haasu: Zmenili sme ligu
zdroj: Haas

Grosjean o napredovaní Haasu: Zmenili sme ligu

Americký tím Haas dokázal v priebehu svojej krátkej existencie solídne napredovať. V rokoch 2016 a 2017 obsadil konečné ôsme miesto, aby k tejto bilancii následne pribudla piata priečka. Pred touto stajňou sú teraz už len Renault, Red Bull, Ferrari a Mercedes, takže ďalšie napredovanie bude veľmi ťažké.

Pretekár Romain Grosjean si uvedomuje, že ani on a ani jeho kolega Kevin Magnussen už nebudú môcť robiť takmer žiadne chyby. Nuž a lepšie bude musieť pracovať aj tím ako celok, pretože 22 stratených bodov z minuloročnej VC Austrálie išlo na margo nedobre upevnených pneumatík.

"Bude to veľká výzva - a hlavne pri veľkej zmene pravidiel," skonštatoval Grosjean, ktorého slová priniesla internetová stránka Autosportu. "Ale myslím si, že našim cieľom bude to, aby sme sa pokúsili získať štvrté miesto - hneď za top trojkou. Musíme sa teda zlepšiť. Zmenili sme ligu, v ktorej sme pôsobili; boli sme v zadnej časti stredu poľa, teraz sme v jeho prednej časti."

"Boli veci alebo chyby, ktoré sme mohli spraviť, ale teraz už nemôžeme. Všetko sa ráta, takže musíme byť precíznejší a presnejší. Po stránke učenia tohto všetkého to však bol skvelý rok a tím je pripravený pokračovať v zlepšovaní. Ak bude základ auta rovnako dobrý ako doteraz, tak nevidím dôvod, pre ktorý by sme nemohli zabojovať o štvrté miesto."

Grosjean prišiel do Haasu už v roku 2016, takže tímu pomáhal rásť od jeho úplných začiatkov. "Keď prídete do nového tímu, tak toho viete spraviť viac, ako keď prídete do veľkého, kde je už všetko nastavené. Do takejto organizácie toho prinesiete viac. Každá súčiastka puzzle, ktorú vložíte, je väčšia."

Francúzsky pretekár bol v prvej časti minulej sezóny dosť slabý, ale postupne sa rozbehol a vybojoval si možnosť ostať v tíme aj v roku 2019. "Myslím si, že v sebe mám ešte mnoho rokov. Neviem, či svoju kariéru ukončím tu v Haase alebo nie. Mám platnú zmluvu a ohľadom budúcnosti sa ešte len budeme baviť. Tento tím však mám rád a cítim sa byť jeho súčasťou. Veľmi rád by som tu ostal."

"Pochopiteľne by som rád vyhrával aj preteky a dúfam, že Formula 1 vykoná pred rokom 2021 dosť veľké zmeny na to, aby nevyhrával len Mercedes, Ferrari a sem-tam Red Bull. Ak sa to podarí, tak tu veľmi rád ostanem," dodal Romain Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk