F1.sk F1.sk

Arrivabene vraj skončil na pozícii šéfa Ferrari
zdroj: Ferrari

Arrivabene vraj skončil na pozícii šéfa Ferrari

Už dlhšie sa hovorilo o tom, že vo vedení Ferrari nevládne práve najväčšia pohoda. Rozpory mali byť hlavne medzi šéfom tímu Mauriziom Arrivabenem a technickým riaditeľom Mattiom Binottom, ktorý mal záujem o jeho nahradenie.

Zdalo sa, že bývalý prezident Sergio Marchionne chcel podporiť Binotta, ale po jeho smrti všetko uviazlo. Gazzetta dello Sport teraz informuje o tom, že líder Ferrari John Elkann rozhodol: Arrivabene končí na pozícii šéfa tímu a nahrádza ho Binotto.

Podľa zdroja to vnútri stajne nebolo ideálne a zbytočné napätie komplikovalo chod organizácie ako celku. Už pred vianočnými prázdninami vraj bolo cítiť "atmosféru napätia a neistoty".

Hovorilo sa aj o tom, že ak Binotto nebude povýšený, možno odíde do iného tímu. Záujem mal prejaviť vraj aj Mercedes. Ak by malo byť podľa Gazzetty, zmena na poste šéfa tímu Ferrari by mohla byť potvrdená ešte v priebehu pondelka.

Mattia Binotto prišiel do Ferrari ešte v roku 1995, pričom pôvodne bol testovacím inžinierom pre oblasť motora. V rokoch 1997 až 2003 vykonával podobné úlohy, avšak už v pretekárskom tíme. Neskôr bol šéfinžinierom a od roku 2009 šéfom pre oblasť motora a KERSu.

Od konca roku 2014 bol motorovým šéfom a v roku 2016 nahradil na poste technického riaditeľa odchádzajúceho Jamesa Allisona.

Aktualizované o 11.15 h: Informáciu medzičasom priniesli už aj stránky F1.com, Autosport.com, Motorsport.com a ďalšie.

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk