F1.sk F1.sk

Brawn sa už nevie dočkať veľkých zmien v F1
zdroj: Lynn Smith

Brawn sa už nevie dočkať veľkých zmien v F1

Bývalý technický riaditeľ Ferrari Ross Brawn od zmeny v pravidlách, ktorá by mala prísť v roku 2021, čaká výrazné zatraktívnenie pretekov. Sám sa ich už nevie dočkať, no na druhej strane si uvedomuje, že s tímami treba všetko preberať krok po kroku.

Ross Brawn sa o nových pravidlách zhováral s reportérmi motorsport.com. "Som spokojný so smerom, nie som spokojný s rýchlosťou," vyhlásil šéf F1 pre motoršport. Priebeh rokovaní neteší napríklad ani Günthera Steinera, ktorý sa nechal počuť, že už od nich radšej "nič nečaká". "Posunúť veci dopredu je veľmi náročné. Vidím, čo sa deje a viem, že keby sme tento proces neodštartovali, určite by sme sa nedostali tam, kde sme dnes."

"Neviem sa dočkať, až sa toho stane viac. Avšak je nevyhnutné do procesu zapájať aj tímy, nájsť riešenia spoločne s nimi, pracovať aj spolu s FIA a nájsť odpovede. Myslím si, že toto je dobrý smer. Toto je asi prvýkrát, čo Formula 1 začala k veci pristupovať takto. Ešte sme len dva roky na tejto ceste, ale som optimistom v tom, že v nasledujúcich rokoch zožneme ovocie z práce, ktorú robíme," uviedol britský inžinier.

Brawn v minulosti pracoval na druhej strane barikády. O pravidlá sa starali iní, jeho úlohou v Benettone či vo Ferrari bolo s nimi vybabrať. Platilo jeho slovo, dnes však musí o všetkom rokovať aj s ostatnými. Veci sa hýbu oveľa pomalšie.

"Táto práca má inú dynamiku. V tíme máte dobré a zlé obdobia. Ak máte dosť šťastia a v pretekoch vyhráte, ste veľmi šťastní. Ak prehráte, môžete byť dosť smutní. Nie je to teda také isté, teraz máme svoje vlastné preteky," pokračoval Brawn. "V našich pretekoch vylepšujeme autá, vylepšujeme šport. Tempo je o čosi pomalšie. Ale áno, užívam si to. Teší ma byť súčasťou tohto tímu a meniť Formulu 1."

"Aby sme sa dostali tam, kam chceme, zostáva nám ešte niekoľko rokov. Ako som povedal, bol by som radšej, keby sa to udialo rýchlo, no to nie je vždy možné. Uberáme sa však oveľa lepším smerom, než keď som sem prišiel," dodal.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk