F1.sk F1.sk

V McLarene spravia všetko preto, aby Norris nedopadol ako Vandoorne
zdroj: Pirelli Motorsport

V McLarene spravia všetko preto, aby Norris nedopadol ako Vandoorne

Kruté prostredie. Pred ním chce šéf McLarenu Zak Brown ochrániť budúcu hviezdu Landa Norrisa. Hviezdou sa mal stať aj Stoffel Vandoorne, no práve kruté prostredie Formuly 1 z neho spravilo nechceného. V McLarene plánujú vyhnúť sa chybám z minulosti.

"Stoffel je veľmi dobrý jazdec, no z nejakých dôvodov to s ním nevyšlo," cituje Zaka Browna crash.net. "Preberáme za to zodpovednosť, chceme pochopiť, prečo to s pilotom s takými výsledkami nezafungovalo. Nechceme opakovať niečo, čo sme možno robili zle, alebo to mohlo prispieť k neúspechu."

Na tom bude pracovať Gil de Ferran. "Jednou z hlavných Gilových úloh bude starať sa o to, že všetci spolupracujú — vrátane jazdcov. S Landom a Carlosom bude tráviť veľa času, aby sme mali istotu, že pre nich vytvárame dobré prostredie."

"Je zrejmé, že Lando je extrémne talentovaný. V našom aute sme ho videli už mnohokrát. Teraz ho musíme vychovávať, mierniť interné aj vonkajšie očakávania a dať mu nástroje, pomocou ktorých bude vedieť ukázať svoj talent. Vieme, že Carlos je extrémne rýchly a skúsený," uisťuje Brown.

Lando Norris
Lando Norris/Twitter

Vandoorne to mal proti Fernandovi Alonsovi veľmi ťažké, no Španiel nebol jeho jediným súperom. Bojovať musel aj so svojím autom, ktoré vôbec nedosahovalo očakávanú úroveň. Alonso s dlhoročnými skúsenosťami sa so situáciou vedel rýchlejšie vyrovnať.

Lando Norris sa bude porovnávať s Carlosom Sainzom. "Prvým meradlom býva kolega. Očakávame od nich, že budú proti sebe pretekať tvrdo, ale čisto. Určite budú potrebovať sa z času na čas porovnať s tým druhým. Uvedomujeme si, že spraví nejaké hlúpe školácke chyby, že bude na okruhoch, na ktorých nikdy predtým nebol. A my sme okrem toho uprostred procesu prestavby. Naskočiť do takého tímu je niečo úplne iné ako naskočiť do majstrovského monopostu. V tíme to bude mať ťažké a my s ním budeme mať trpezlivosť."

"Myslím si, že Formula 1 môže byť poriadne krutým prostredím. Pozrite sa na Leclerca a spomeňte si na vyjadrenia po prvých dvoch alebo troch pretekoch. Hovorilo sa o tom, či by ešte stále mal byť v F1," pripomína Brown. "No a teraz jazdí vo Ferrari. Musíme mierniť očakávania a nesúdiť po troch veľkých cenách. V našom športe sa do toho púšťame veľmi rýchlo."

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk