F1.sk F1.sk

Brawn: Red Bull musí Hondu vrátiť do reality
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Brawn: Red Bull musí Hondu vrátiť do reality

Honda po neúspešných rokoch s McLarenom spustila projekt s Toro Rosso, kde si pochvaľuje oveľa lepšiu spoluprácu a komunikáciu. Tú treba teraz ešte prehĺbiť, pretože jej motory sa ocitnú v útrobách áut Red Bullu. Ross Brawn pred sezónou 2019 Red Bullu pripomína, že ak chce zbierať ovocie spoločnej práce, musí lepšiu komunikáciu využiť a zabezpečiť, že inžinieri Hondy budú žiť v realite.

Ross Brawn bol šéfom Hondy v roku 2008, teda v čase odchodu Japoncov z Formuly 1. "Tajomstvo úspechu s Hondou je v oboznámení jej inžinierov s výzvami Formuly 1. Keď som prišiel do Hondy, inžinieri boli trochu odtrhnutí od reality, pokiaľ šlo o to, čo bolo treba urobiť," cituje ho motorsport.com.

"Mojou úlohou bolo vrátiť inžinierov späť a zabezpečiť, že pracujú na tých správnych veciach, majú stanovené priority, majú informácie a skutočný obraz toho, čo sa deje. Keď som tam prišiel, svoj motor vnímali ako jeden z najlepších. No a keďže ja som poznal Ferrari, bolo zrejmé, že nebol jedným z najlepších," konštatuje šéf F1. "Vrátiť ľudí z Hondy späť do reality, pomôcť im pochopiť, čo má vyššiu prioritu a na čo sa majú koncentrovať, to je jedna z dôležitých úloh. Myslím si, že Red Bull bude vedieť veľmi dobre zabezpečiť, aby Honda mala jasno v tom, na čo sa má zamerať."

Honda mala Red Bull v úvode sezóny, teda v čase, keď sa rozhodovalo o motorovej budúcnosti Red Bullu, presvedčiť aj zmenami vo vedení svojej organizácie. Tojoharu Tanabe sa zhostil traťových operácií, Jasuaki Asaki, motorový odborník Hondy, sa stal šéfom továrne v Sakure.

Okrem týchto zmien Honda sľúbila, že s Milton Keynes bude pri komunikácii otvorenejšia — v Toro Rosso sa to vyplatilo. "Je dôležité vedieť, kde presne sú vaše slabiny, kde presne sú vaše silné stránky a je dôležité mať istotu v tom, že sa zameriavate na tie správne veci. Ak sa to podarí, bezpochyby budú silní."

"Zdá sa, že minulý rok spravili veľký pokrok. Vzťah s McLarenom sa rozpadol, nuž bolo správne, že sa posunuli ďalej. Red Bull je vynikajúca spoločnosť pretekárov, robia skvelé autá. Pre Hondu je to výnimočná príležitosť uspieť," myslí si Brawn. "Očakávam, že Red Bull bude aj naďalej vyhrávať. Či to bude stačiť na to, aby v prvom roku tohto partnerstva vyhrali titul, to netuším. Bolo by to niečo výnimočné. Ja si myslím, že ďalšia sezóna bude prvou pre spoluprácu, ktorá prinesie tituly."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk