F1.sk F1.sk

V Mercedese už majú pre Bottasa úlohu pre sezónu 2019
zdroj: TASR/AP

V Mercedese už majú pre Bottasa úlohu pre sezónu 2019

Valtteri Bottas bude počas tejto sezóny pod veľkým tlakom. Na pozícii vývojového jazdca je momentálne Esteban Ocon, ktorý veľmi ochotne nahradí fínskeho pretekára v prípade, že s ním v Mercedese nebudú spokojní. Ak bude chcieť Bottas zostať v tíme ešte ďalší rok, bude musieť splniť neľahkú úlohu: vyrovnať sa veľmi silnému Lewisovi Hamiltonovi.

Bottasa v úvode sezóny prenasledovala smola, neskôr na svojho kolegu začal strácať, no a v závere už jazdil v prospech Lewisa Hamiltona. To podľa Wolffa ale neznamená, že ho v Mercedese považujú za slabšieho.

Na Hamiltona má, len to musí na trati ukázať: "Valtteri presne vie, ako na tom bude musieť byť tento rok," hovorí Toto Wolff, ktorého cituje Autosport. "Potrebuje, aby ho opustila všetka smola a aby podával výkony na Lewisovej úrovni. Potrebuje to kvôli sezóne 2020. Veľmi dobre to vie. On to v sebe má."

Aj keď mu verí, Wolff upozorňuje, že to bude mať opäť o čosi ťažšie. "Lewis sa zlepšuje, takže aj Valtteri sa musí zlepšiť. Neustále uňho vidím, ako sa zdokonaľuje, ale bojuje proti päťnásobnému majstrovi sveta. Potrebuje vyštartovať tak, aby bol hneď vedľa Lewisa a tiež ostatných jazdcov bojujúcich o titul."

"Práve sledujeme najlepšieho Lewisa, akého sme videli za posledných šesť rokov. To je aj dôvod, prečo je dnes päťnásobným šampiónom," vyzdvihol svojho pilota 46-ročný Viedenčan. Preto ak ho Bottas porazí, bude to dôležitý skalp: "Poraziť päťnásobného majstra sveta na svojom vrchole bude veľmi ťažké. Valtteri to vie."

"Vie vyhrávať, párkrát to dokázal. Mal však smolu, alebo nebol v pozícii, z ktorej by mohol vyhrať. Ak sa to premení na pozitíva, myslím si, že Valtteri môže šampionát vyhrať," dodal Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk